به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،جمشید عیدانی صبح امروز (9 اردیبهشت‌ماه) در حاشیه افتتاح تصفیه‌خانه جدید میناب که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور و وزیر محترم نیرو برگزار شد، اظهار کرد: تصفیه‌خانه جدید میناب، با هدف تامین آب شرب میناب و بخشی از بندرعباس احداث شد.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم سازگاری با کم آبی، عنوان کرد: تامین آب شرب از طریق منابع آب سطحی یکی از راهکارهای در نظر گرفته شده برای ایجاد تعادل در بیلان دشت‌هاست.

 

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان ابراز داشت: تصفیه‌خانه جدید میناب که دارای ظرفیتی بین هزار تا 2 هزار لیتر بر ثانیه است و شامل فرآیندهای اصلی هوادهی، زلال‌سازی، فیلتراسیون، کلراسیون و شناورسازی هوای محلول است.

 

عیدانی تصریح کرد: برای احداث این تصفیه‌خانه مبلغ 33 میلیارد تومان و 15 میلیون یورو از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی هزینه شده است.

 

وی با اشاره به اشتغال نیروهای بومی منطقه در اجرای این پروژه، گفت: برای اجرای پروژه تصفیه خانه جدید میناب که آب سد شهید بذرافشان سرنی را برای مصرف شرب فراهم می‌کند، 200 نفر به صورت مستقیم و 400 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار بوده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: