به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از کارخانه تن ماهی بندرعباس و کارخانه کارتن سازی و بسته بندی خرما در استان هرمزگان داشت ، اظهار کرد : در حال حاضر نگاه به حوزه شیلات به صورت ویژه بوده و با طرحی که هفته آینده به صحن مجلس می آید بحث سرمایه گذاری و بازار محصولات کشاورزی مرتفع شده است.

وی افزود : در حذف بروکراسی نیز چندین ماده در این طرح آورده که به عبارتی بایستی هر مجوزی 5 روزه توسط نظام صنفی یا نظام دامپزشکی داده شودو سعی شده مراحل را کم کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شورای پشتیبانی و رفع موانع شهرستان نیز در این طرح دیده شده، قانون خوبی بوده و بخشی از مسائل و مشکلات بخش کشاورزی استان را مرتفع میکند. در این قانون وزارت جهاد در خصوص قیمت تعیین و تکلیف میکند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه برای گام سوم آماده می شویم ، ابراز داشت: طرح مذکور در حوزه جهش تولید تا شهریورماه آماده خواهد شد که مسائل مربوط به مولدها، ذخیره سازی دریا ، صنایع تبدیلی و تولید درهمه بخشها بوده که انشالله در 4 بخش تدوین شده و 50 درصد آن نیز اماده است.

به گفته وی، در قانون جدید بحث کشاورزی دریا محور یکی از اصول مهم می باشد، ظرفیت کشاورزی ما این است که حداقل 3 برابر نفت میتواند به ما ارز بدهد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تنها ظرفیت ماهی در قفس درکشور می تواند 50 درصد نفت به ما ارز دهد و ما همیشه از این ظرفیتها غفلت کردیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: