به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر حسین قاسمی در نشست هم اندیشی با نیروهای اورژانس در خصوص اتخاذ تمهیدات لازم جهت مواجهه با وقوع سیلاب در استان و اتخاذ تدابیر لازم جهت حفظ آمادگی و افزایش ظرفیت حوزه بهداشت و درمان افزود : همچنین تمامی بیمارستان های هرمزگان ، پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ ، اورژانس هوایی و تمامی تیم های بهداشتی نیز در آماده باش هستند.

وی با اشاره به شرایط بحرانی کووید ۱۹ در هرمزگان بیان داشت : با توجه به اختصاص قسمت عمده ای از تخت های بیمارستانی به بیماران کوویدی ، لازم است بیمارستان ها تمهیدات لازم را در خصوص افزایش ظرفیت تخت و نیروی انسانی لحاظ نمایند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین بر تامین و ذخیره آب آشامیدنی با نظارت ویژه مراکز بهداشتی و توجه ویژه به مادران بارداری که در شرف زایمان هستند ؛ تاکید کرد.

طبق گزارش سازمان هواشناسی هرمزگان ، ناپایداری جوی در استان تا روز یکشنبه هفته آینده ۲۷ تیرماه با رگبار نسبت سنگین باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تندباد لحظه ای پیش بینی شده است.


خطر این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مرتفع بشاگرد ، حاجی آباد ، رودان ، بستک و برخی مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان پیش بینی شده است که در این راستا مدیریت بحران استان هشدارهای لازم را به دستگاه های مربوطه اعلام کرده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: