به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ، حمیدرضا محمدحسینی تختی در تشریح جزییات تجهیز سیستم  اتوماتیک ایستگاهی شناورها اظهارداشت: این اقدام با هدف افزایش ضریب ایمنی و سهولت ارتباطات پایدار زمینه ساز پل ارتباط رادیویی بین بندر تیاب با بندر شهید باهنر خواهد شد.

وی تصریح کرد: این اقدام همچنین مطابق با آیین نامه ( solas کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا) به منظور افزایش ضریب ایمنی شناورهای درحال عبور با توجه به حجم ترافیک و نیز بهره گیری از تجهیزات به روز مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد.

وی از مزیت های نصب سیستم شناسایی و ردیابی اتوماتیک ایستگاهی شناورها به سهولت در رهگیری و اطلاعات شناورها، مبادله اطلاعات بین  شناورها(حتی بدون نیاز به اپراتور) و کاهش ترافیک بر مدارهای vhf اشاره کرد و افزود: این سیستم قادر به ارسال اطلاعات به صورت دایمی به شناورها و ایستگاه های کنترل ساحلی است که دارای برد رادیویی بالایی می باشد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، تسریع و انتقال اطلاعات اعم از مکاتبات اداری، پیام های ایمنی و هواشناسی بدون اختلال در شبکه از دیگر مزیت های نصب این سیستم عنوان کرد.

محمد حسینی خاطرنشان کرد: به منظور تکمیل زیر ساخت های رادیویی و ارتباطی، عملیات نصب یک دکل به ارتفاع ۶۸ متر با پهنای باند وسیع در بندر چند منظوره تیاب به پایان رسیده است.

گفتنی است، بندر چند منظوره تیاب به عنوان زیر مجموعه مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شرق بندرعباس که کاربری آن در زمینه های تجاری، صیادی و  گردشگری است.

همچنین بندر تیاب دارای یک اسکله بتنی شمع و عرشه با کاربری تجاری و به طول ۸۰ متر ، مبدا و مقصد بندر‌های حاشیه خلیج فارس مانند دبی، شارجه، ابوظبی و بنادر کشور عمان است و یکی از بنادر تاریخی استان هرمزگان قلمداد می شود که در گذشته با هندوستان و آفریقا مراودات تجاری داشته است.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: