به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، خلیل یکتاپرست در این بازدید عنوان کرد: ۵ روستای پاهتک، میهان، شمسون، بن ریز و درمار با مشکلات کم‌آبی مواجه هستند که بر اساس طرح‌های مشخص‌شده به‌زودی مشکل کم‌آبی این  ۵ روستا مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد: عمده مشکل این روستا شبکه آب‌رسانی است که با تأمین لوله‌های مذکور  از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و خیرین مشکل آب‌رسانی این روستاها مرتفع می‌شود.

یکتاپرست با توضیح اینکه واگذاری لوله‌ها با مشارکت شوراها و دهیاری‌ها انجام می‌شود تصریح کرد: این لوله‌گذاری‌ها در چند فاز صورت می‌گیرد که در فاز اول تمامی این پنج روستا لوله‌گذاری و بهسازی چشمه تا پایان هفته آینده آب سالم دریافت می‌کنند.

وی در ادامه گفت: در این فاز روستای میهان با ۵ کیلومتر لوله‌گذاری، شمسان ۲ کیلومتر، بن ریز ۲ کیلومتر ، درمار ۲ کیلومتر و پاهتک با ۵ کیلومتر آب‌رسانی می‌شوند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در پایان با اشاره به اینکه هزینه برآورد شده خرید این لوله‌ها بیش از ۷ میلیارد ریال بوده عنوان کرد: با اتمام عملیات لوله گزاری به‌زودی و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تمامی  این ۵ روستا و مابقی روستاها از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.