به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت آتش نشان برکت جوذری یاد و خاطره همه شهدای آتش‌نشان از جمله شهید برکت جوذری را گرامی‌ داشت و تصریح کرد: هیچ کدام از ما رشادت آتش‌نشانان فداکار هرمزگانی و بخصوص شهید جوذری را فراموش نخواهیم کرد که با نثار جان خودشان، آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورده‌اند.

سالاری گفت: مهم‌ترین دغدغه ما در حال حاضر در شهر بندرعباس کمک به توسعه شهر و سر و سامان دادن به وضعیت بافت‌های فرسوده است و در این زمینه در تعامل با اداره کل راه و شهرسازی به دنبال تلاش حداکثری برای بهبود وضعیت محلات فرسوده شهر هستیم.

وی افزود: شهرداری به عنوان متولی مدیریت شهری موظف به ایجاد شهری ایمن برای مردم است و آرامش در شهر در سایه ایمنی صورت می‌گیرد و تلاش خانواده بزرگ آتش‌نشانان شهر بندرعباس در طول سال‌های اخیر نشان‌دهنده توانایی‌های فوق‌العاده و احساس مسؤولیت وافر آنان است.

سالاری با بیان اینکه اعضای شورای چهارم آیین نامه رعایت نکات ایمنی را برای نخستین بار در کشور تصویب و اعتبار 2 میلیارد تومانی برای تجهیز آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس اختصاص دادند، گفت: اعتباراتی برای خرید تجهیزات روز سازمان آتش‌نشانی بندرعباس با اولویت امدادرسانی به مناطق بافت فرسوده صورت گرفته است و خرید تجهیزات آتش‌نشانی و خودروهای ویژه برای عبور از کوچه‌های تنگ از نیازهای سازمان آتش‌نشانی شهرداری بندرعباس بوده که به طور خاص به آن توجه شده است.

سالاری در ادامه بیان کرد: مدیریت واحد شهری بایستی هر چه زودتر اجرایی شود تا همه مؤلفه ها به یک سمت حرکت کنند.

وی گفت: در شورای چهارم شورای راهبردی توسعه شهر بندرعباس ایجاد شده است که برابر بندهای قانونی همه مدیران اجرایی باید در چارچوب قانون براساس برنامه هایی که نمایندگان مردم در شورای شهر و روستا ارائه می دهند حرکت کنند.

رئیس شورای شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دعوت شورای شهر از مدیران مرتبط با امر ساخت و ساز بیان کرد: با حضور مدیران مرتبط با رعایت اصول ایمنی و ساخت و سازها و دادستان بندرعباس در صحن شورای شهر توانستیم اماکن  فاقد اصول ایمنی شناسایی شده و به آنها اخطار چند ماهه داده شد و این ساختمانها به دادستان و مراجع ذیصلاح نیز معرفی شدند.

سالاری اظهار کرد: باید از بحران ها و حوادث درس بگیریم و شرایط را به گونه ای تغییر دهیم که حوادث ناگوار روی ندهند یا در صورت رخداد کمترین زیان ها را در پی داشته باشند.