به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، "محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در جریان بازدید نمایندگان این خط کشتیرانی اروپایی از بخش های مختلف بندر لنگه اظهار داشت: مشترکات فراوانی بین دو کشور ایران و یونان در بخش های مختلف اقتصادی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، با تقویت تعاملات دوسویه در زمینه های مشترک، همکاری ها و تعاملات تجاری بین دو کشور در حوزه حمل و نقل دریایی افزایش یابد.

"حمید زنگانه" معاون دریایی و بندری بندر لنگه نیز در نشست مشترک با نمایندگان خط کشتیرانی نپتون لاین یونان، گفت: با انجام پروژه لایروبی با حجم ۴۰۰ هزار متر مکعب و افزایش ۵,۵ متری عمق آبخور در تمام نقاط دسترسی حوضچه و افزایش قدرت مانور و پهلوگیری شناورهایی با ظرفیت پنج تا ده هزار تن، اسکله های  بندرلنگه پتانسیل خوبی برای افزایش همکاری در تمام زمینه ها به ویژه واردات و ترانزیت خودرو را دارد.

" مارکوس واسیلیکوس " مدیر امور خاورمیانه خط کشتیرانی نپتون لاین یونان، توسعه مناسبات تجاری در تمام زمینه ها بویژه در بخش واردات و ترانزیت خودرو را خواستار شد و گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک و پس از آماده شدن شرایط لازم بتوانیم با توسعه واردات و ترانزیت خودرو از طریق مرز دریایی بندرلنگه، شاهد آغاز فصل جدیدی از همکاری های فیمابین دو کشور باشیم.

وی ضمن بازدید از تجیهزات بندری و اسکله های  عملیاتی بندرلنگه به بررسی شرایط و مشخصات بندر و امکان سنجی ورود، پهلوگیری و تخلیه کشتی های تحت پوشش در این بندر و قوانین و مقررات گمرکی و راهکارهای روش انجام کار پرداخت.

مدیر امور خاورمیانه خط کشتیرانی نپتون لاین ضمن ابراز قدردانی از همکاری مجموعه مدیریتی بنادر و دریانوردی بندرلنگه و خدمات منحصر بفرد این بندر، خواستار گسترش همکاری های صمیمانه این بندر با شرکت متبوع خود در زمینه تسریع حمل کالای وارداتی و ترانزیتی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: