به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ این جاده که 15 کیلومتر طول و یازده متر عرض دارد، با اعتبار 20 میلیارد تومان ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در آیین آغاز ساخت این جاده گفت: 15 میلیارد تومان از اعتبار این جاده از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس و 5 میلیارد تومان آن نیز با مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان تامین شده است.

مهندس نامور افزود: مدت اجرای این پروژه 12 ماه است و پیمانکار آن نیز از طریق مناقصه عمومی و از بین پیمانکاران توانمند و بومی هرمزگان انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: نبود استانداردهای لازم در این مسیر، وجود نقاط حادثه خیز، ترافیک و حوادث جاده ای بالا از جمله دلایل احداث باند دوم جاده تازیان به بندرعباس است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در این مسیر 37 دستگاه ابنیه فنی شامل آبنما و پل در نظر گرفته شده و همچنین در حدود 350 هزار متر مربع خاکبرداری، 170 هزار متر مربع خاکریزی و 23 هزار تن آسفالت و 14 هزار تن بتن ریزی از دیگر مراحل اجرای این طرح است.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: با توجه به حجم بالای کار و نیاز استان در همه بخشهای بهداشت و درمان، راهسازی، مدرسه سازی و به ویژه تامین آب، نیاز است تا همه بنگاهها و شرکت های بزرگ اقتصادی فعال در استان همگام با دولت مشارکت و سرمایه گذاری کنند.

دکتر همتی با اشاره به این که دولت محدود در بودجه سالیانه است افزود: همکاری مردم برای رفع تنگناها و درک آنان از مسائل و مشکلات، یه سرمایه بزرگ برای دولت است و در همین راستا دولت، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و بنگاههای اقتصادی هرمزگان در تلاش برای رفع مشکلات و کمک به مردم هستند.

آقای احمد مرادی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: همه دستگاهها و شرکتهایی که در استان حضور دارند و اقدامات موثری در کشور انجام می دهند، همین دیدگاه را نیز در استان داشته باشند تا در رفع نیازهای استان مشارکت کنند.