به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،وی با بیان اینکه سهم بانک کشاورزی در سیستم بانکی استان هرمزگان در 11 ماهه اخیر دو و نیم درصد افزایش داشته است، افزود: 9 درصد از سپرده‌های سیستم بانکی استان متعلق به بانک کشاورزی بوده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به اینکه تعداد شعب سیستم بانکی در استان هرمزگان 433 شعبه و تعداد شعب بانک کشاورزی در استان 36 شعبه است، تصریح کرد: تعداد خودپردازهای بانک کشاورزی در استان 71 دستگاه و خودپردازهای سیستم بانکی هزار و 245 دستگاه است.

جهان نجاتی با بیان اینکه تعداد کل پایانه‌های فروش سیستم بانکی 168 هزار دستگاه و از این میان تعداد پایانه‌های فروش بانک کشاورزی حدود 11 هزار دستگاه است، عنوان کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون 930 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 139 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه 52 فقره تسهیلات به مبلغ 722 میلیارد ریال در راستای اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت 23 فقره تسهیلات به مبلغ 468 میلیارد ریال و مساحت 54 هکتار درزمینهٔ احداث گلخانه‌ها پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه  تعداد تسهیلات پرداخت شده از محل صندوق توسعه ملی در 9 ماه گذشته 190 فقره به مبلغ 578 میلیارد ریال بوده است، اضافه کرد: در این مدت به یک واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس در منطقه بندرلنگه مبلغ 700 میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است.

جهان نجاتی ادامه داد: همچنین 182 فقره تسهیلات معادل سه هزار و 734 هکتار سایت پرورش میگو به مبلغ 899 میلیارد ریال اعطا شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته با بخشودگی هزار و 100 میلیارد ریال از محل اعتبار تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 1395 بند "و" تبصره 16 قانون بودجه سال 1396، توانستیم بیش از 12 هزار و 900 فقره از مطالبات کشاورزان را تسویه کرده که این امر خود مساعدت فوق‌العاده ارزشمندی برای بخش محسوب می‌شود.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در 9 ماه گذشته بیش از 25 هزار بیمه‌نامه در بخش زراعی، دام و طیور، باغی، آبزیان، تنه درختان و ... صادر کرده‌ایم، اظهار کرد: میزان محصولات بیمه شده در این مدت معادل 14 هزار میلیارد ریال بوده است.

 

جهان نجاتی با بیان اینکه همچنین در این مدت بیش از 15 میلیون دلار حواله ارزی از ابتدای سال تاکنون را صادر کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: این بانک آمادگی کامل در پرداخت تسهیلات زیربخش کشاورزی ازجمله گلخانه، پرورش آبزیان، صنایع بسته‌بندی و ... که از جذابیت‌های سرمایه‌گذاری استان است را دارد