به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد با بیان اینکه شهر بندرعباس را به شهر منتظر تبدیل کنیم، ادامه داد :  10 روز بعنوان امامت و ولایت نامگذاری شده است و این دهه تمدن سازی و آماده سازی برای ظهور است .

وی افزود : رسانه ، تمدن ، آمادگی برای ظهور ، اقتصاد و مدیریت جهادی و آمادگی برای ظهور، معرفت و عقلانیت و آمادگی برای ظهور، رونق تولید ، عزت ملی و آمادگی برای ظهور، مشارکت های مردمی و آمادگی برای ظهور ، ارتش جمهوری اسلامی، دفاع و امنیت و آمادگی برای ظهور، خانواده و سبک زندگی و آمادگی برای ظهور، ولایت فقیه ، مستضعفان و آمادگی برای ظهور، روز سربازان گمنام مهدویت و تمدن نوین و آمادگی برای ظهور و... از جمله نامگذاری این دهه است.

حجت الاسلام  فروزان نژاد بیان داشت: ولادت حضرت مهدی (عج) از مهمترین اعیاد است و هیچ عیدی از این برتر نیست .

وی با اشاره به اینکه آیین احیای نیمه شعبان سه گام ترسیم شده است ، اظهار داشت: گام اول توجه به خواسته امام ، گام دوم آمادگی فردی ، گام سوم آمادگی اجتماعی است .

رییس ستاد اقامه نماز از دیگر برنامه ها به طراحی بنرهایی با القاب حضرت مهدی عج ، آلبوم صوتی ،مسابقه پیامکی چشمبراه، 14 پوستر منتخب جشن ملی صراط و... اشاره کرد.

وی با بیان اینکه جشن در تمام مساجد استان برگزار می شود، ابراز داشت: تمام دانشگاه های هرمزگان در شب نیمه شعبان ، شب احیا برگزار می شود.

این مسئول عنوان کرد: جشن 2000 نفری با حضور دکتر آهنگران در مسجد مهدی موعود( عج) برگزار می شود.

حجت الاسلام فروزان نژاد تصریح کرد :  کتابخانه تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی می شود و 200 کتاب تخصصی را ستاد اقامه نماز اهدا می شود .

خبرنگار: جمیله دبیری نیا