به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ مهندس داود محمدی ناظر فنی تاسیسات بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: با توجه به اینکه کار بسیارحساس و نیاز مبرم به قطعی آب در بیمارستان بود و باید کار شبانه با سرعت بالا در مدت کوتاه انجام می شد اقدامات لازم، از ساعت 1 شب با هماهنگی مسئولین و کلیه بخشها صورت گرفت.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه این نوع از قطعات تاسیساتی در هیچ کجای کشور یافت نمی شود و تنها راه کار این فن در محل و توسط نیروهای خبره تاسیساتی باید انجام شود افزود: از آنجایی که با چندین شرکت تاسیساتی در جهت انعقاد قرار داد مورد بحث قرار گرفتیم و به نتیجه مطلوب نرسیدیم که یا با هزینه کرد و یا با نوع کار دچار مشکل بودیم  و در نهایت  با شعار ((ما میتوانیم )) با مشورت نیروهای با تجربه تاسیسات بیمارستان توانستیم عملیات مهندسی معکوس با جوشکاری های بسیار حرفه ایی و همچنین تعیبه فلنج بر روی کلکتور که قطعه اصلی فاقد این کار بود با ایده متخصصین تاسیسات بیمارستان به صورت شبانه طی مدت 7 ساعت بدون وقفه طراحی، ساخت و در نهایت در مدار قرار گرفت؛ و جریان آب بیمارستان راه اندازی شد.

ناظر فنی تاسیسات تصریح کرد: هزینه های انجام شده در این طرح حدود 170 میلیون ریال بوده و هزینه صرفه جویی شده حدود430 میلیون ریال  برآورد شده بود  و خوشبختانه این کار از لحاظ کار تاسیساتی یک پروژه فنی مهم و ارزشمند توسط نیروهای بومی انجام شده است.

دکتر محمد مورخ ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه شرکت (مهدآب هلیل), با اهداء لوح تقدیر از نیروهای تاسیسات بیمارستان قدردانی بعمل آورد .

پس از مدت 23 سال از شروع ساخت بیمارستان این قطعه دچار پوسیدگی گردیده بود که در صورت ترکیدگی خسارات جبران ناپذیری به زیرساختها و تاسیسات بیمارستانی با هزینه های  بسیار هنگفتی انجام می شد .