به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ ارسلان  باوقار رئیس اداره منابع آب حاجی آباددر نشست با فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد  با اشاره به طرح احیا و تعادل بخشی از منابع آب اظهار کرد: همه مردم در تمام شئون و در هر زمان و مکان موظّفند اصل مدیریت منابع آب و عدم اسراف را رعایت کنند.

باوقار ضمن تقدیر از مجموعه سپاه پاسداران اضافه کرد: نعمتهای الهی مانند آب ، امانت هایی اند که خداوند برای رشد و تعالی انسان ها در اختیار آنها نهاده است، پس بهره‌برداری از این منبع الهی باید همسو با اوامر الهی و در جهت سعادت جاودانی انسان باشد تا آینده گان ما نیز با مشکلی مواجه نشوند.

وی گفت: اقتصاد ‌جهانی با اتکا به انتقال جریان آب بنا شده و آنچه می‌خریم و می‌فروشیم از طریق آب است در واقع منبعی طبیعی، کمیاب، حیاتی و کالایی ارزشمند در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور‌هاست که در اشکال مختلف مصارف ‌آن اعم از شرب و بهداشت، کشاورزی، صنعت و زیست‌محیطی قابل جایگزینی با ماده دیگری نیست.

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد نیز  در این نشست گفت: مقام معظم رهبری همواره بر صرفه جویی و دوری از اسراف در مصرف آب تاکید دارند و می فرمایند: اسراف، یک بیماری اجتماعی است.

وی با تاکید بر صیانت از سدها و منابع آب زیر زمینی بر اصلاح  شبکه آب رسانی تاکید کرد و افزود: ما باید آبیاری های با صرفه در کشاورزی را آموزش دهیم که چگونه آبیاری شود تا تا شاهد هدر رفت آب نباشیم.

فرمانده سپاه حاجی آباد گفت: صرفه‌جویی، راه جاودانی است که باید در سراسر زندگی انسان به عنوان یک راه حل اساسی و تاثیر گذار مد نظر قرار گیرد.

دین اسلام بر ارضای مقتضی نیازها و خواسته‌های فردی و گروهی تأکید دارد، امّا از اسراف کردن نهی فرموده است.

وی با بیان اینکه اسراف، عملی غیراخلاقی و مورد نکوهش اسلام است افزود: متأسفانه برخی الگوی مصرف را رعایت نمی کنند که باید  در این خصوص آموزشهای لازم در جامعه نهادینه شود.