به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ هوشنگ ملایی در بازدید از سدهای شمیل ، نیان واستقلال میناب اظهار داشت : با توجه به سامانه بارشی اخیر مخازن سدهای استان آبگیری مطلوبی شده که تاکنون استقلال میناب بزرگترین سد استان با حجم 95 میلیون متر مکعب تاکنون آبگیری شده است.

وی میزان حجم آب ذخیره شده در سد شمیل و نیان قبل از وقوع سیلاب را 51 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: هم اکنون 75درصد از مخزن این سد آبگیری شده است .

ملایی با اشاره به اینکه تا کنون مقدار 27 میلیون متر مکعب به حجم این سد اضافه شده اظهار داشت : سد سرنی نیز برای اولین بار از محل سیلاب بارش های اخیر با حجم 35 میلیون متر مکعب آبگیری شده که در آینده نزدیک با حضور مقامات عالی وزارت نیرو افتتاح می شود .

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان خاطر نشان کرد : در پی بارش هایی شدید در شهرستان بشاگرد ، سد جگین پس از حدود 50 میلیون متر مکعب آبگیری ، سر ریز کرد.

ملایی با اشاره به اینکه ظرفیت مفید سد جگین ۲۱۰ میلیون متر مکعب است ، افزود : سد جگین آب آشامیدنی شهرستان‌های جاسک و بشاگرد و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی این منطقه را تامین می‌کند.

وی در ادامه یادآور شد : هم اکنون سدهای در حال بهره‎برداری از جمله سد سرنی در شهرستان میناب درحال آبگیری می باشد که سعی بر آن است تا با آبگیری به موقع سدهای استان بهترین استفاده را از بارش‎های  قابل توجه اخیر ، داشته باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: