به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ علی صالحی اظهار داشت : با راه اندازی مرکز جدید اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ظرفیت بسیار خوبی جهت اشتغال به کار خارج از زندان برای مددجویان ندامتگاه‌های استان هرمزگان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: اشتغال به کار زندانیان در خارج از زندان فرصت بسیار خوبی برای حرفه آموزی و اشتغال مولد مددجویان است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این حجم از اشتغال خارج از زندان موجب کاهش تراکم جمعیت کیفری داخل زندان می‌شود و فرصت مناسب تری جهت اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را فراهم می‌آورد.

این مقام قضایی در استان هرمزگان در ادامه اظهارداشت: بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، بیشترین بازدید قضات در سطح زندان‌های هرمزگان مربوط به بازداشتگاه قشم است.

وی افزود : حضور قضات در ندامتگاه‌ها علاوه بر کاهش جمعیت کیفری اثرات بسیار خوبی در آرامش خاطر مددجویان و امنیت پایدار داشته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: مهمترین دغدغه مددجویان رسیدگی به موقع به مشکلات قضایی است که خوشبختانه این مهم نیز در بازداشتگاه قشم به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

صالحی در ادامه افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، همه قضات محاکم قشم به طور منظم در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان حضور یافتند و بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در اولویت قرار گرفته است.

وی بیان داشت: حبس زدایی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی است و این موضوع نیز در قشم و دیگر حوزه‌های قضایی استان با جدیت دنبال می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: