عباس آزادبخت در گفتگو با خبرنگار برنا از همدان، اظهار کرد: دادستانی در زمینه حفظ سلامت شهروندان با کسی تعارف ندارد و در صورت لزوم با عوامل برگزاری مراسم برخورد قضایی صورت می گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: برخی از تالارها و فروشگاه های بزرگ و اصناف نیز به عنوان تهدید کننده سلامت عمومی شناخته شده که در صورت اعلام شبکه بهداشت و اداره صمت با متولیان آنها برخورد می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند، گفت: افرادی که با بی‌توجهی و رعایت نکردن مسائل بهداشتی منجر به شیوع ویروس کرونا در شهرستان شوند و سلامت جامعه را تهدید کنند، مشمول جرم تهدید علیه بهداشت عمومی می‌شوند و با برخورد قضایی روبرو خواهند شد.

وی با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعلام وضعیت هشدار در شهرستان و جلوگیری از هرگونه تجمع ، تاکید کرد: برخی افراد در مراسم های جشن و عروسی ارزش‌های اسلامی را رعایت نکرده و با راه انداختن کاروان‌های عروسی ، تجمع و ایجاد سر و صدا و استفاده از ارگ و آلات موسیقی تا پاسی از شب در معابر و خیابان‌های شهر باعث سلب آسایش و آرامش عمومی و ناراحتی دیگران می‌شوند ، که قطعا با اینگونه افراد برخورد قانونی صورت می گیرد.

آزادبخت، افزود: آرایشگاه های زنانه نهاوند تا اطلاع ثانوی حق پذیرش عروس ندارند و گل فروشی ها نیز حق تزئین خودرو عروس و آتلیه های سطح شهر نیز حق هیچ گونه فعالیتی برای فیلمبرداری مراسم عروسی نخواهند داشت.

وی در پایان گفت : اگر چه اولویت اصلی در بحث مهار و مقابله با شیوع ویروس کرونا، مسائل پیشگیرانه است و باید در این خصوص بیش از پیش اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود، اما چنانچه برخی افراد با بی‌توجهی و غفلت، منجر به تهدید علیه بهداشت عمومی شوند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: