منوچهر کرمی در گفتگو با خبرنگار برنا از همدان، اظهار کرد: تاکنون مجموع مبتلایان به کرونا در استان همدان به یک هزار و 913 مورد رسیده است.

وی با اشاره به اعلام وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در 4 شهرستان همدان، ملایر، نهاوند و تویسرکان، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان همدان تا کنون 189 تن از هموطنان بر اثر ابتلاء به این ویروس جان باخته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به آمار تفکیکی مبتلایان به ویروس کرونا را در شهرستان های استان همدان، گفت: تاکنون در شهرستان همدان 778 مورد، ملایر 292 مورد، نهاوند 295 مورد، کبودرآهنگ 111 مورد، اسدآباد 87 مورد، بهار 158 مورد، تویسرکان 89 مورد، رزن 80 مورد و فامنین 27 مورد به ویروس کرونا مبتلاء شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 460 مور بیمار مبتلاء به کرونا در مراکز درمانی استان همدان تحت مراقبت و درمان هستند، گفت: متاسفانه ضریب ابتلاء بانوان خانه دار به ویروس کرونا و همچنین ابتلاء به این ویروس با حضور در مجالس عروسی و عزا و محافل بیش از 5 نفر در استان همدان همدان به ترتیب 46 و 85 درصد است.

کرمی ضریب ابتلاء در استان همدان را به 100 هزار به 108 نفر عنوان کرد و گفت: از هموطنان تقاضا می شود تا حد امکان از حضور در کانون تجمع افراد جدا خودداری نمایند و استفاده از ماسک و ضدعفونی مرتب دست ها را در دستور کار خود قرار دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: