به گزارش خبر گزاری برنا از همدان؛ مدیر شهرداری منطقه یک استان همدان مطرح کرد: در روزهای اخیر که اعیاد قربان و غدیر را پشت سر گذاشتیم با وجود اینکه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم به صورت جمعی وجود نداشته است اما شهروندان حال و هوای عید بزرگ شیعیان را احساس کردند.

دهبانی صابر با اشاره به اینکه عید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است گفت: احادیث بسیاری درباره این عظمت این عید وجود دارد و در سال جاری که مردم درگیر ویروس کرونا بودند لازم بود که جشن ها و آذین بندی ها به صورت ویژه انجام پذیرد تا باعث افزایش روحیه شادابی و نشاط در جامعه گردد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه توجه به مباحث فرهنگی و ارزش های دینی در کنار انجام امور عمرانی از جایگاه بسزایی برخوردار است، افزود: قبل از آغاز ایام دهه ولایت و امامت به صورت گسترده ای نسبت به آذین بندی سطح منطقه اقدام نمودیم تا شهروندان با گذر از معابر و میادین شهر بزرگی این اعیاد رو احساس نمایند تا بتوانیم روحیه شادابی و معنویت را در جامعه به بهترین شکل رواج دهیم.

وی گفت: از دیگر اقدامات این منطقه برافراشتن  پرچم ۱۵۰ متر مربعی امیر المومنین (ع) در شب ولادت امام هادی (ع) بود که ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور جمعی از مسئولین و مردم شهر همدان برگزار گردید.

دهبانی صابر همچنین مطرح کرد یکی از سنت های حسنه که درباره عید غدیر وجود دارد سنت اطعام مومنین است که روایات و احادیث بسیاری نیز در این باب وجود دارد و خوشبختانه با همکاری مجموعه شهرداری منطقه یک بیش از هزار و ششصد غذا در روز عید غدیر توزیع شد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان گفت از دیگر برنامه های این منطقه در شب عید غدیر اجرای مراسم های نور افشانی و جشن در چهارده مسجد و محله سطح منطقه یک بود تا تمامی شهروندان این منطقه بتوانند این مراسم را مشاهده نمایند.

وی در پایان از زحماتی که ستاد غدیر استان همدان و تمامی دست اندرکاران برای هرچه با شکوه تر این اعیاد بزرگ کشیدند قدردانی و تشکر کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: