به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سردار مهدی فرجی در بازدید از کارخانه سیمان نهاوند در جمع مدیرعامل، معاونین و پرسنل این کارخانه، اظهار کرد: امروز کارگران، متخصصان عرصع تولید با حضور در سنگ کار و تلاش به صورت مشتقیم در جنگ اقتصادی دشمن حضور دارند.

وی با اشاره به رشادت‌های غرورآفرین رزمندگان نهاوندی در طول هشت سال دفاع مقدس، افزود: در عملیات فاو، سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی با یک گروهان از یک گردان در مقابل یک لشگر و یک تیپ از دشمن قرار گرفت تا جایی که سردار رضایی فرمانده وقت سپاه پاسدران در یک پیام بی‌سیم خطاب به شهید سردار سلگی، از حماسه‌ی رزمندگان نهاوندی با تعبیر «حافظان تنگه‌ی اُحد انقلاب اسلامی» یاد کرد.

جانشین سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان ،افزود: پایمردی سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی و همرزمانشان تنها که به این مورد محدود نمی‌شود و می‌بینیم که در اواخر جنگ و در حالی که دشمن قبول قطعنامه از سوی جمهوری اسلامی ایران را به ضعف و ناتوانی ما تعبیر کرده بود و اقدام به استفاده از منافقین برای حمله به غرب کشور می‌کند، باز این شهید سلگی است که علیرغم از دست دادن هر دو پای خود در عملیات‌های پیشین، این بار نیز در "تنگه‌ی مرصاد" به دفاع از میهن اقدام می‌کند.

سردار فرجی ویژگی منحصربفرد رزمندگان استان همدان را استقامت ذکر کرد و گفت: به دلیل مقاومت بالای رزمندگان همدانی، در عملیات‌هایی نظیر فاو، کار اصلی و مهم نگهداری سرزمین‌های تصرف شده به نیروهای همدانی محول شده است و این نیروها توانستند 75 روز منطقه فاو را در کنترل خود نگه دارند.

وی علت دشمنی امروز قدرت‌های سلطه‌گر با ما را قدرتمند شدن ایران ذکر کرد و افزود: علاوه بر دستاوردهای نظامی که پس از جنگ تحملی و در حوزه موشکی و غیره به دست آمده است، فعالیت کارخانجات نظیر سیمان نهاوند نیز یکی از ابزارهای قدرت ما محسوب می‌شود.

جانشین سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان، تصریح کرد: در دوران جنگ تامین سیمان مورد نیاز جبهه‌ها برای مسائلی چون سنگرسازی و ... با مشکل مواجه بود و ما حتی در مقاطعی مجبور به واردات سیمان از کشورهای خارجی بودیم اما امروز با مازاد تولید و امکان صادرات محصول و کسب درآمد ارزی برای کشور روبرو هستیم.

وی با یادآوری روزهای تلخ جنگ تحمیلی و نیازهای ابتدایی کشور در حوزه‌ی دفاعی اظهار داشت: امروز ما پدافند بومی "سوم خرداد" را داریم که گران‌ترین، فوق‌سری‌ترین و پیشرفته‌ترین پهباد آمریکایی را قبل از ورود به مرزهای سرزمنی ایران و در ارتفاع 57 هزار پایی ساقط می‌کند.

سردار فرجی ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت سیمان نهاوند و تقدیر از کوشش کارگران زحمت‌کش که در خط مقدم تولید، خود را در معرض آسیب و سختی‌های ناشی از کار قرار می‌دهند، گفت: امیدوارم که بتوانیم قدردان خون شهیدان باشیم و در برابر مشکلات به وجود آمده استقامت نمائیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: