به گزارش  خبر گزاری برنا از همدان ،منصور ستوده با تاکید بر نقش موثری رودخانه‌ها در کنترل سیلاب، اظهار کرد: از محل اعتبارات خسارت بر سیل سال گذشته که حدود سه میلیارد تومان بود؛ بخشی اعظم آن به لایروبی رودخانه‌های استان اختصاص یافت و از طریق پیمانکار به لایروبی رودخانه‌ها اقدام شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان جمعا ۱۳۸ کیلومتر از رودخانه‌های استان لایروبی شد. بیشترین میزان لایروبی در شهرستان های اسدآباد و نهاوند انجام شد.

ستوده ادامه داد: در ۱۶ روستای واقع در شهرستان نهاوند ۳۲.۵ کیلومتر لایروبی انجام شد و در شهرستان اسدآباد رودخانه‌های ۸ روستا به طول ۳۳کیلومتر لایروبی شد.

وی افزود: همچنین در شهرستان کبودرآهنگ ۲۳کیلومتر از رودخانه‌های واقع در ۱۶ روستای این شهرستان  لایروبی صورت گرفت و در شهرستان فامنین رودخانه‌های واقع شده در ۸ روستا به طول ۱۶ کیلومتر، در شهرستان همدان رودخانه‌های واقع شده در ۵ روستا به طول ۱۰.۵ کیلومتر، در ملایر رودخانه‌های ۱۰ روستا به طول ۱۳ کیلومتر، در شهرستان تویسرکان رودخانه‌های واقع شده در ۴ روستا به طول ۵ کیلومتر و رودخانه‌های واقع شده در یک روستا از شهرستان رزن به طول یک و نیم کیلومتر لایروبی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: