به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حبیب معصومی با اعلام این خبر، اظهار کرد: یک پایگاه شهری به‎نام امام سجاد (ع) در شهر همدان و پنج پایگاه جاده‌ای واقع در عبدالرحیم همدان، همه‌‎کسی بهار، گیان نهاوند، وردآورد تویسرکان و قهورد سفلا کبودراهنگ احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت هر پایگاه 500 میلیون تومان هزینه می‌خواهد، افزود: هم‎اینک در محل‌های یادشده پایگاه امدادی وجود دارد، اما وضعیت این ساختمان‌ها مناسب نبوده و یا تیم‌های اورژانس در داخل پایگاه امدادی مستقر هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان همدان، گفت: هم‎اینک استان همدان دارای 66 پایگاه شهری و جاده‌ای اورژانس است و 100 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس‎آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس اتاق عمل به همراه یک بالگرد به مصدومان خدمات ارائه می‌دهد.

معصومی بیان کرد: خیران سلامت همچنین در سال‌های گذشته با اهدای زمین و کمک نقدی دانشگاه علوم پزشکی را در احداث طرح‌های بهداشت و درمان یاری کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به‎عنوان نمونه حدود نیمی از هزینه ساخت پد فرود بالگرد یک بیمارستان همدان که 150 میلیون تومان برای احداث آن نیاز است، توسط یک خانواده خیر تأمین شد.

معصومی افزود: درعین‎حال ساخت پایگاه شهری اورژانس ملایر 300 میلیون تومان هزینه داشت که 100 میلیون تومان آن توسط یکی از خیران سلامت پرداخت شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: