به گزارش خبرنگار برنا از همدان، ارتین کمالی با اعلام این خبر اظهار کرد: در هفت ماه گذشته 251 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 165 نفر در تصادفات برون شهری، 33 نفر در سوانح درون شهری و 27 نفر در مسیرهای خاکی و روستایی و مابقی در سایر محورها جان باختند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته مردی موتور سوار 50 ساله در یکی از روستاهای شهرستان کبودرآهنگ با سرعت زیاد با موتور واژگون و جان خود را از دست می دهد افزود: فوت ناشی از حوادث رانندگی در مدت یاد شده در مسیرهای خاکی و روستایی افزایش 50 درصدی داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه مسیرهای درون و برون شهری به ترتیب 21 و 25 درصد کاهش تلفات را در 7 ماهه امسال داشته اند افزود: در سایر محورها با کاهش چشمگیر 58 درصدی روبرو هستیم.

کمالی ادامه داد: در مدت موصوف در سالجاری 59 زن و 192 مرد و در مدت مشابه سال قبل 81 زن و 256 مرد در حوادث رانندگی جان باخته اند که آمارها کاهش 25 درصدی فوتی ها را نشان می دهد.

وی در پایان به تعداد مجروحان حوادث رانندگی اشاره کرد و یادآور شد: در هفت ماهه امسال 3 هزار 937مجروح هم به پزشکی قانونی این استان مراجعه کرده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: