به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمدعلی محمدی عصر یکشنبه در دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان، اظهار داشت: این مجتمع در روستای عبدالرحیم بخش قهاوند شهرستان همدان جانمایی شده که ضمن رفع موانع پیش رو، اقدامات مناسب برای تسهیل روند اجرای پروژه نیز انجام شده است. 

وی افزود: این طرح با مشکلاتی از جمله تامین زمین و برق رسانی مواجه بود که به تازگی و با پیگیری های مستمر و همچنین همکاری دستگاه‌های متولی، مشکلات رفع و روند اجرای کار تشریع شده است. 

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار این طرح اهلیت و صلاحیت لازم برای احداث این مجتمع را دارد و تمام سرمایه مورد نیاز پروژه را نیز به عنوان آورده شخصی تامین کرده و برهمین اساس در چارچوب قانون همکاری لازم برای اجرای پروژه با هدف رونق تولید و همچنین ایجاد فرصت های شغلی مولد و پایدار در منطقه را با سرمایه گذار  خواهیم داشت. 

به گفته محمدی، در این طرح بزرگ پرورش دام و طیور و آبزیان و کشت محصولات گلخانه‌ای پیش‌بینی شده و می‌تواند برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند. 

او همچنین به ساخت واحد پرورش مرغ لاین(استاندارد) در این شهرستان خبر داد و گفت: احداث این واحد نیازمند شرایطی ویژه‌ای از نظر مکان، ارتفاع از سطح دریا و زیست محیطی است که تاکنون چند قطعه زمین انتخاب شده و در حال بررسی هستیم. 

وی تاکید کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری وزارت دفاع اجرا می‌شود و همکاری های لازم از سوی استان برای احداث آن انجام می‌شود. 

فرماندار همدان همچنین از ساخت واحد پروش مرغ تخم‌گذار در این شهرستان خبر داد و گفت: کارهای اولیه برای احداث این مرغداری ۱۰۰ هزار قطعه‌ای انجام شده و آماده جذب سرمایه‌گذار است.

محمدی به احداث گاوداری ۶ هزار راسی در منطقه قهاوند اشاره کرد و افزود: این طرح با سرمایه‌گذاری شستا در حال اجرا است.

به گفته او با اجرای این طرحها شاهد تحول چشمگیری در زمینه اشتغال و تولید در شهرستان همدان خواهیم بود که بی‌تردید در رونق اقتصادی همدان تاثیر بسزایی دارد.

فرماندار همدان توجه به اشتغال و معیشت مردم را ضروری دانست و گفت: حاشیه شهر، روستاها و بخش محروم قهاوند را با اجرای طرحهای شتابنده و توسعه بخش مورد توجه قرار داده‌ایم. 

محمدی به نقش رسانه‌ها برای انعکاس خدمات و عملکرد دولت اشاره کرد و افزود: خبرگزاری ایرنا به عنوان رسانه مورد اعتماد نظام همواره در تصمیم گیری و تصمیم سازی یاریگر مسئولان بوده است. 

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان نیز اجرای طرحهای اثربخش در حوزه اشتغال و بهبود اوضاع کسب و کار را ارزشمند دانست و گفت: در استان همدان طرحهای ماندگاری در حال اجراست که خیر و ثمره آن برای مردم بسیار است. 

محسن فتاحی گفت: همدان دارای پتانسیل و ظرفیت های بی‌نظیری در عرصه صنعتی، کشاورزی و گردشگری است و ایرنا تمام امکانات و نیروی انسانی خود را برای انعکاس پیشرفت های صورت گرفته و خدمات ارائه شده به مردم به کار گرفته است.

او از مسئولان استان برای تقویت روحیه خودباوری و امید در بین مردم قدردانی کرد و گفت: در شرایط تحریم های ظالمانه و بیماری کرونا این اقدامات شایسته قدردانی است. 

فتاحی یادآوری کرد: ایرنا عملکرد دولتمردان را در قالب های متفاوت منعکس می‌کند و در زمینه تولیدات چندرسانه ای پیشرفت های خوبی در سالهای اخیر دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: