به گزارش خبرنگار برنا از همدان، شیرزاد جمشیدی با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی اظهار کرد: با توجه به کاهش دما در شرایط فعلی، کاهش و مدیریت در مصرف سوخت برای پایداری شبکه برق الزامی است.

وی افزود: فعالیت نیروگاه‌ها با تأمین سوخت امکان‌پذیر است بنابراین برای تأمین برق پایدار، نیروگاه‌ها باید متناسب با نیاز شبکه تولید داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: افزایش مصرف برق از طرف مشترکین به معنای تولید بیشتر نیروگاه‌ها است و با توجه به این امر و برودت هوا، افزایش مصرف سوخت خانگی باعث اختلال در سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها و تولید برق خواهد شد.

وی ادامه داد: با مشارکت مشترکین در مدیریت و کاهش مصرف انرژی برق می‌توانیم به تولید نیروگاه‌ها و کاهش مصرف سوخت در راستای حفظ پایداری شبکه‌های برق کمک کنیم.

جمشیدی گفت: می‌توان با تعدیل روشنایی معابر بلوارهای شهری و برون شهری و همچنین کنترل روشنایی پارک‌ها و میادین و ادارات گام مؤثری در کاهش مصرف انرژی برداشت.

وی با تأکید بر کنترل برق‌های غیرمجاز و رمز ارزها گفت: با مشارکت و همکاری مشترکین صنعتی می‌توانیم بدون هیچ مشکلی در تأمین گاز و برق روزهای سرد سال را پشت سر بگذاریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: