رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان  در گفتگو با خبر گزاری برنا همدان با بیان اینکه جوانی بخشی از زندگی هر انسانی هست که دقیقا زمان ورود مستقیم او به جامعه است گفت: در این زمان جوان مبتنی بر مسائل پیرامونی و نیازهای موجود  برای داشتن جامعه ای بهتر و آینده ای خوب اقدام به انتخاب یک راه و هدف صحیح برای رسیدن به جامعه ایده آل می کند

وی خاطر نشان کرد: در این برهه از زندگی که یک جوان جوان مملو از نیرو، توان، انرژی ،انگیزه ،اعتماد به نفس، ایده و ... است، تمام تلاش و همت خود را برای ایجاد یک تأثیر مثبت و مناسب در محیط اطراف اعم از خانواده ،دوستان یا  جامعه به کار می گیرد  و در حقیقت به خاطر این خصلتها  است که عموماً بدون نگرانی برای رسیدن به خواسته ها و اهداف خود  برنامه ریزی کرده و با همت دو چندان برای پیش بردن اهداف تلاش می کند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان با اشاره به اینکه   جوانان یک جامعه  از سرمایه های اجتماعی و انسانی ارزشمند در  جامعه هستند مطرح کرد: قرار گرفتن یک جوان در نقش ها و جایگاه های اجتماعی و با توجه به خصلت هایی که در وجود یک جوان قرار دارد می تواند جامعه را  به سمت توسعه پایدار سوق دهد.

سلماسی در ادامه افزود:  اعتماد اجتماعی به توانمندی جوانان عامل مهمی است که باعث می شود یک جوان به خود باوری برسد، این مهم باعث می شود که جوان  با حداکثر توان به ایفای مسئولیت پرداخته و به این  وسیله  نتیجه این اعتماد را در یک تصمیم گیری و برنامه ریزی مناسب و قابل دفاع برای ساختن آینده جامعه از خود نشان می دهد.

 وی با بیان اینکه مطمئنا اعتماد واقعی به جوانان در رشد و شکوفایی جامعه تاثیر زیادی خواهد داشت عنوان کرد: توجه به جوانان در تمامی مباحث شهری بویژه مدیریت شهری  باید دیده شود ،بسیاری از برنامه ها و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهرداری همدان با استفاده از ظرفیت و توان جوانان شهر توانست در سطح شهر به صورت موثر خود را نشان دهد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان  با بیان اینکه یکی از برنامه های مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان استفاده از ایده ها و نظرات علمی جوانان در قالب برگزاری سمینارهای دانشجویی و یا طرح مباحث آنها در نشستهای مختلف خواهد بود گفت:  البته در شرایط فعلی و با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت ارائه مجازی برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: بسیاری از طرح ها و پژوهش های کاربردی جوانان می تواند در این قالب به اطلاع علاقمندان برسد و البته طرح های دارای قابلیت اجرا به شهرداری و یا دستگاه های مرتبط ارجاع خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: مسئولیت مدیران شهری ایجاد فضاهای لازم برای بروز و ظهور توانمندی های جوانان در عرصه های مختلف است که متاسفانه گاهی برخی از مدیران از ایجاد این فضاها سرباز میزنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: