به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محسن جانجان با بیان اینکه طی یک ماه آینده، آخرین فصل باستان‌شناسی محوطه تاریخی لائودیسه در نهاوند آغاز خواهد شد اظهار کرد: کاوش فصل ششم محوطه تاریخی لائودیسه فعلا در مرحله اخذ مجوز است و به زودی شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم مجوز کاوش قبل از آغاز سال جدید صادر شود بیان کرد: در صورت صدور مجوز کاوش، کار آغاز شده و تا پایان فروردین ادامه خواهد یافت.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نهاوند به اعتبار کاوش فصل ششم هم اشاره کرد و گفت: اعتبار لازم برای کاوش ۲۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم در مرحله ششم به نتایج خوب و کارآمدی دست یابیم زیرا هنوز سرنخی از معبد لائودیسه پیدا نشده است.

وی در خصوص یافته‌های فصل‌های کاوش در این منطقه یادآور شد: در فصل پنجم کاوش علاوه بر کتیبه یونانی، یافته‌های ارزشمند دیگری چون مجسمه‌های برنزی خدایان یونانی، قربانگاه سنگی، سرستون، ساقه ستون، پایه ستون و قطعه سفال‌های این دوره در محله دوخواهران نهاوند کشف شده که با توجه به این یافته‌ها و مطالعات صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که شهر نهاوند استقرار دوره پیش از تاریخ داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: