به گزارش خبرنگار برنا از همدان، علی مالمیر با اعلام این خبر، اظهار کرد: طی صدور حکمی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی کشور و بر اساس رای نهایی چهارمین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی، روستای اشترمل از توابع شهرستان تویسرکان به عنوان روستای ملی منبت گلریز معرفی شد.

وی ادامه داد: اشترمل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان تویسرکان در استان همدان است که با رای نهایی شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی موفق به کسب این عنوان شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی همدان با بیان اینکه در این روستا، بیش از ۷۳۰ نفر در قالب ۵۲۰ کارگاه تولید صنایع مبل و منبت فعال هستند گفت: یکی از مهمترین مزایای ویژه و شاخص تولیدات مبل و منبت روستای اشترمل، تولید طرح گلریز است که سبب شد این عنوان را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: دریافت این دست عناوین اثرگذار در کنار فعالیت بیشتر و اثرگذارتر مرکز تخصصی مبل در روستای اشترمل می‌تواند تحولات مهمی در بازار صنایع‌دستی تویسرکان ایجاد کند.

مالمیر یادآور شد: اشترمل در شهرستان تویسرکان قرار دارد و براساس سرشماری در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن یک‌هزار و ۷۷۴ نفر (۵۳۷ خانوار) ‌است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: