به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد علی محمدی در ستاد مدیریت کرونا شهرستان همدان گفت: عادی انگاری در موضوع شیوع کرونا خطر بزرگی است و رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی به ویژه رستورانها و غذاخوری ها بسیار ضروری است. 

وی به عرضه اقلام بهداشتی درچادرهای برپا شده در سطح شهر اشاره کرد و گفت: این چادرها باید به تعداد محدود و تحت نظارت بیشتر فعالیت کنند.

فرماندار همدان با بیان اینکه عرضه اقلام بهداشتی متفرقه در سطح شهر و مشکل سد معبر برخی از چادرها افزود: اکیپ بازرسی متشکل از فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و شهرداری ضمن بررسی موضوع نسبت به جمع آوری چادرهایی غیر ضروری اقدام کند. 

او با قدردانی از همکاری مردم در مراسم چهارشنبه سوری و حضور نیافتن در آرامستان همدان در پنجشنبه و جمعه آخرسال گفت: با توجه به دور اندیشی و بلوغ اجتماعی در مرکز استان تاکنون در وضعیت زرد قرار داریم اما این وضعیت شکننده است و باید همچنان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام کنیم.

محمدی یادآوری کرد: افزایش حضور در مراکز خرید، سفرها و رفت و آمدها در ایام نوروز از جمله مهمترین مواردی است که باعث شده در آستانه ورود به یک شرایط نامناسب و پیک چهارم شیوع کرونا باشیم.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد مراجعات، تست های مثبت، موارد بستری و فوتی کرونا تصریح کرد: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با میزان شیوع کرونا ارتباط مستقیم دارد.

فرماندار همدان افزود: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و با رعایت بیشتر پروتکل ها باید به نحوی عمل کنیم تا در وضعیتی قرار نگیریم که در ماه مهمانی خدا مجبور به برگزاری نکردن مراسم معنوی و محدودیت فعالیت مساجد باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: