به گزارش خبرنگار برنا از همدان، هادی سبزواری با اشاره به اجرای مرحله دوم این طرح از 21 فروردین تا 12 اردیبهشت 1400، گفت: این مرحله شامل بازی های تحرکی و فعالیت های بدنی است که شرکت کنندگان از ورزش های تحرکی خود فیلم گرفته و ارسال می کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری فدراسیون ورزش همگانی و انجمن ورزش های الکترونیکی کشور با عنوان طرح ملی نشاط در حال اجرا است، اظهار کرد: این طرح در دو قسمت حرفه ای و آماتور و طی دو مرحله در کشور و در همدان در حال برگزاری است.

وی افزود: مرحله اول اجرای این طرح مربوط به بازی های الکترونیکی و موبایلی است که از هفتم اسفند 1399 در بسیاری از استان ها آغاز و تا 15 فروردین ادامه یافت.

رئیس هیات ورزش همگانی استان با بیان اینکه افراد علاقمند به شرکت در این طرح باید در سایت WWW. Eligo.ir ثبت نام کنند، تصریح کرد: شرکت کنندگان در این مرحله کلیپی از خود در حال انجام این بازی ها تهیه کرده و روی سایت مذکور بارگزاری می کنند.

سبزواری وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد تحرک و نشاط بین حدود 32 میلیون کاربر بازیهای الکترونیک در کشور اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی یکی دو هفته ای که این طرح را در استان اجرا کرده ایم، شرکت بسیار خوب مردم را در آن شاهد بوده ایم.

مشاور عالی فدراسیون همگانی بیان کرد: طرح ملی نشاط با ابتکار فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن ورزش‌های الکترونیک با تلفیق بازی‌های الکترونیکی و فعالیت بدنی با هدف ایجاد تحرک و فعالیت بدنی در شرایط ویژه کرونایی طراحی شده که می تواند بسیار اثر بخش باشد.

وی یادآورشد: بازی های رایانه ای و الکترونیکی باید در راستای غنا بخشیدن به اوقات ورزش و فراغت جامعه و به ویژه خانواده ها و نوجوانان و جوانان باشد و باید این فرهنگ را در بین عموم مردم ایجاد کنیم که بازی‌های الکترونیکی نوعی ورزش هستند و باید مردم آن را باور داشته باشند

وی در ادامه به شیوع بیماری کرونا طی یکسال گذشته و محدودیت ها و قرنطینه هایی که در زندگی مردم بوجود آمده اشاره کرد و گفت: هرچند اعمال این محدودیت ها باعث شد تا تعداد مبتلایان کاهش یابد، اما از طرف دیگر شرایط ورزش را در بیرون از خانه محدود کرد.

سبزواری خاطرنشان کرد: با این وجود، فعالیت بدنی به‌قدری برای سلامت جسم و روح ما ضروری است که حتماً باید برای آن برنامه منظمی داشته باشیم. در شرایط کنونی که امکان انجام ورزش در بیرون خانه کم شده، فعال بودن تا حد امکان، اهمیت بسیار زیادی دارد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: