به گزارش خبرنگار بنا از همدان؛ ابوالقاسم الماسی از برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر همدان به صورت تمام الکترونیک خبر داد و اظهار کرد: برگزاری انتخابات شورای شهر در ۱۵ مرکز استان الکترونیکی است که یکی از آنها همدان است.

وی با بیان اینکه اخذ رای از طریق دستگاه انجام می‌شود ادامه داد: در اخذ رای الکترونیکی که قرار است تنها برای انتخابات شورا استفاده شود، ابتدا کد فرد شماره‌گیری می‌شود و پس از ظاهر شدن نام و تصویر فرد تاییدیه از سوی فرد صورت می‌گیرد و بدین طریق لیست فرد تکمیل می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه انتخابات الکترونیکی یک دوره در برخی شهرها اجرا شده است بیان کرد: آموزش آرای الکترونیکی به کاربرها انجام می‌شود اما از طریق صدا و سیما نیز آموزش به مردم صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تامین زیرساخت‌های آن برای ۱۵ مرکز استان تهیه شده است خاطرنشان کرد: وزارت کشور بر اساس میزان دستگاه‌هایی که برای هر استان موجود است، بدین طریق اجرا می‌کند.

الماسی با تاکید بر اینکه سرعت و دقت رای‌گیری الکترونیکی بالاست افزود: در انتخابات الکترونیکی تخلف کمتر بوده و شمارش نیز سریع‌تر انجام می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه تایید صلاحیت داوطلبان شورا امروز به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود تصریح کرد: فرمانداری‌ها نیز اسامی را به داوطلبان ابلاغ می‌کنند تا در صورت رد صلاحیت بتوانند اعتراض کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: