به گزارش خبرنگار برنا از همدان، یدالله روحانی منش با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ماه رمضان سال گذشته و امسال امکان برگزاری جشن گلریزان نبود با این وجود جشن ها به صورت غیرحضوری برگزار و از ظرفیت رسانه ها و شبکه استانی برای جذب کمک های مردمی استفاده شد.

وی اضافه کرد: هم اینک ۲۳۸ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های این استان حضور دارند که شامل ۲۳۰ مرد و هشت زن می شود همچنین ۲۰۲ تن از این افراد زندانیان مالی، یک نفر به علت ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از سوانح رانندگی، یک نفر به علت حادثه کارگاهی و ۲ نفر دیگر به خاطر قتل غیرعمد زندانی هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: یکماهه نخست امسال ۱۱ نفر شامل ۱۰ مرد و یک زن با بدهی یک میلیارد و ۸۴۲ میلیون تومانی از زندان های این استان آزاد شدند که شامل ۶ زندانی دارای محکومیت مالی، سه زندانی مهریه و ۲ زندانی نفقه می شود.

روحانی منش خاطرنشان کرد: سال گذشته با حمایت و کمک خیران نیک اندیش ۳۰۴ زندانی جرائم غیرعمد این استان، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند که شامل ۲۱۵ زندانی دارای محکومیت مالی، ۵۹ زندانی مهریه، ۲۰ زندانی ناتوان در پرداخت نفقه و ۱۰ زندانی دیه ناشی از حوادث است.

وی گفت: به استناد ماده ۱۷۲ قانون مالیات مستقیم ۱۰۰ درصد وجوه اهدایی خیران به ستاد دیه به عنوان هزینه های مورد تایید اداره امور مالیاتی منظور شده و از درآمد مشمول مالیات مودی کسر می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: