به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد طاهری با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان همدان، گفت: با فوت ۱۹ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است.

وی گفت: ۵۰۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۶ هزار و ۵۴۷ نفر و بیماران بستری مثبت و ۱۴ هزار و ۷۶۵ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲۹ مورد بود که ۲۰۴ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۰ بیمار وخیم گزارش شده است.

info corona news 140002080352

طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۵۹۸، بهار ۸۱۳، تویسرکان ۹۱۱، رزن ۶۴۷، درگزین ۲۳۹، فامنین ۲۷۶ و کبودراهنگ ۹۰۳ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۶۷۱ نفر در ملایر، یک هزار و ۹۵۷ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۳۸۱ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

وی اظهار داشت : فاز سوم واکسن نوترکیب کرونا از هفته آینده در شهر همدان برای افراد داوطلب  آغاز و تجویز می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: