حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفتگو با خبرنگار برنا از همدان با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی نیز در استان طی 2 سال گذشته جذب شده است، افزود: 2 هزار و 390 میلیارد تومان اعتبار به‌تازگی برای توسعه و تکمیل طرح‌های در حال اجرای صنعت آب و برق استان همدان جذب شده است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بی‌نظیری در زمینه تقویت شبکه‌های آبرسانی، تصفیه‌خانه و تولید برق صورت‌گرفته و توسعه این صنعت در استان ستودنی است، عنوان کرد: در این راستا 171 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه این صنعت در استان که بسیار اثرگذار است، پیش بینی شده است.

وی با اعلام اینکه برای احداث مدل دوم تصفیه‌خانه شهر همدان نیز 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، مطرح کرد: با اجرای این طرح ظرفیت این تصفیه‌خانه از 640 به 1280 لیتر در ثانیه می‌رسد تا هرآنچه آب در شهر همدان مصرف می‌شود، تصفیه شود.

حاجی بابایی

حاجی‌بابایی اظهار داشت: آب حاصل از تصفیه‌خانه همدان در صنایع مختلف و نیروگاه شهید مفتح مصرف می‌شود و این مسئله برای چرخه تولید و مصرف آب در سطح استان کار بزرگی است.

وی با اشاره به اختصاص 918 میلیارد تومان اعتبار ویژه توسعه آب و فاضلاب شهرستان همدان، گفت: در این راستا 500 میلیارد تومان تاکنون هزینه شده و 418 میلیارد تومان دیگر نیز در حال انجام است.

نماینده مردم همدان و فامنین با اشاره به اینکه پیگیر مشکلات شهرستان هستیم اما متأسفانه تورم و گرانی موجب کندی کارها شده است، گفت: 197 میلیارد تومان اعتبار نیز برای بیمارستان اکباتان توسط دولت انجام شد اما با توجه به تورم پس از دو ماه با افزایش 50 میلیاردتومانی مواجه شدیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: