به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سید سعید شاهرخی پیش از ظهر شنبه در ستاد ستانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در استان همدان ۶۱ درصد گزارش شده است که با این عدد نمی توان به رفع محدودیت های کرونایی امیدوار بود بلکه باید این رقم را به بیش از ۹۰ درصد رساند.

وی اضافه کرد: به طور حتم رعایت ۹۰ درصدی پروتکل های بهداشتی موجب تغییر رنگ استان از قرمز به وضعیت زرد و آبی کرونایی شده که در این وضعیت بیشتر مشاغل گروه های ۲، سه و چهار می توانند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

استاندار همدان گفت: در حال حاضر شهرستان تویسرکان در وضعیت زرد و ۹ شهرستان مابقی استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که امید می رود با افزایش توجه به دستورالعمل های بهداشتی، در هفته های آینده رنگ بندی دیگر مناطق استان نیز تغییر کند.

شاهرخی از فعالان در گروه شغلی ۲، سه و چهار که همراهی خوبی با ستاد کرونا داشتند قدردانی کرد و گفت: بار فشار به کادر بهداشت و درمان با وفاق و همدلی کاهش یافته و در صورت نبود همدلی و انسجام بین مجموعه های عضو ستاد کرونا به طور حتم حوزه بهداشت و درمان با مشکلات عدیده ای مواجه می شد.

استاندار همدان تاکید کرد: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی همدان مهمترین عامل گسترش ویروس و گرفتاری افراد در دام این بیماری دورهمی خانوادگی و شرکت در اجتماعات است بنابراین همچنان برگزار نشدن مراسم ها و حضور نیافتن در تجمعات مورد تاکید است.

شاهرخی با بیان اینکه کار بازرسی از صنوف باید تشدید شود اظهار داشت: امروز شاهد آغاز مرحله سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا به صورت آزمایشی در شهر همدان هستیم و سه هزار نفر از اهالی این شهر زیر پوشش این طرح قرار می گیرند که امید می رود با نتیجه بخش بودن این واکسن همه مردم بتوانند خود را علیه کرونا واکسینه کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: