به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سید سعید شاهرخی در آیین بزرگداشت مقام معلم با گرامیداشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم با اشاره به ایثار و فداکاری معلمان در شرایط کرونایی افزود: موفقیت‌های جامعه پزشکی در ساخت واکسن برای مقابله با ویروس کرونا نیز دست‌پرورده معلمان کشور است.

وی اضافه کرد: معلمان در ذهن عموم مردم جایگاه و نقش ارزنده ای دارند و موفقیت‌های امروز جامعه مرهون تلاش معلمان است.

شاهرخی ادامه داد: ۱۲ اردیبهشت روز معلم تجلیل از همه خوبی‌ها، صفات نیکو و برجسته‌ و به واسطه آن از تلاش‌های معلمان قدردانی می کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی و قرآن کریم تعلیم و تربیت از مهم ترین عناصر جامعه بشری محسوب می شود، اظهار داشت: با توجه به نقش معلمان در نظام تعلیم و تربیت جایگاه آنان در جامعه بی بدیل است.

روز معلم همدان

شاهرخی با اشاره به نقش آفرینی معلمان در عرصه های مختلف جامعه، تصریح کرد: نقش معلمان در شکل گیری انقلاب اسلامی، عبور از چالش ها، دفاع مقدس و پس از آن بسیار برجسته است.

وی با تاکید بر این که موفقیت های امروز جامعه در عرصه های مختلف مرهون معلمان است، خاطر نشان کرد: اگر امروز دنیای استکبار از پیشرفت های ما ناراحت است، به خاطر سرمایه های عظیم علمی است که با تلاش معلمان شکل گرفته است.

استاندار همدان بیان کرد: موفقیت‌های بی‌شمار علمی در کشور را مدیون معلمان و جامعه فرهنگی هستیم که توانسته‌اند این جوانان و دانشمندان را پرورش دهند.   

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: در زیست بوم جدید معلمان کلمه جهادگر آموزشی را معنا بخشیدند.

 محمد پورداود با اشاره به اینکه معلمان استان در شرایط کرونایی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان سنگ تمام گذاشتند، افزود: همکاران فرهنگی ما با همت والای خود کلمه جهادگر آموزشی را معنا بخشیدند و اجازه ندادند آموزش تعطیل شود.

وی با اشاره به برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در استان، گفت: امسال برنامه های هفته معلم با عنوان "طرح شناسایی جلوه های ویژه معلمی در زیست بوم جدید" اجرا می شود.

پورداود بیان کرد: استان همدان با ۱۲هزار و ۸۷ نفر شرکت کننده در این طرح به عنوان اولین استان شرکت کننده با فاصله بسیار زیاد با استان دوم شناسایی و معرفی شد.

وی اضافه کرد: از این تعداد شرکت کننده که در سطح مدرسه اجرا شد، ۹۵۰ نفر در سطح شهرستان ها و مناطق معرفی و پس از داوری در نهایت ۴۶ نفر به عنوان معلمان سرآمد استانی انتخاب شدند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: