به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد حسن باقری شکیب با اعلام این خبر، افزود: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با وزش شدید باد، رگبار پراکنده، رعد و برق و غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: همچنین سرعت وزش باد در بعدازظهر امروز به بالاترین میزان خود می رسد که به دنبال آن احتمال بروز خسارت و شکسته شدن شاخ و برگ درختان وجود دارد.

باقری شکیب، گفت: براساس نقشه های هواشناسی، سرعت وزش باد از فردا(چهارشنبه) در سطح استان کاهش می یابد و گرد و غبار محلی در آسمان استان بیشتر خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه برهمین اساس تا پایان هفته شاهد رگبار پراکنده و موقت باران در بیشتر مناطق استان همدان خواهیم بود، افزود: نقشه های هواشناسی نشان می دهد که میزان بارش ها در نیمه شمالی استان بیشتر از سایر نقاط است اما با این وجود، انتظار بارش های گسترده و فراگیر از این سامانه را نداریم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل فعالیت ابرهای کومه‌ای بارا (کومولونیمبوس)، میزان رعد و برق در آسمان استان افزایش و دمای بیشینه بیشتر نقاط استان تا پایان هفته بین سه تا چهار درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

باقری شکیب گفت: فامنین با ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و همدان با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی افزود: بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز دراین مدت ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: