به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد حسن میرزایی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: ۲۳ فرایند از ۲۵ فرایند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود اما ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در شهر همدان به صورت تمام الکترونیک است.

وی با بیان اینکه ۲۱۲ شعبه اخذ رای شهر همدان در این دوره از انتخابات شوراها به صورت تمام مکانیزه است، اظهار داشت: به ازای هر پنج شعبه یک سرگروه فنی آموزش دیده حضور دارد و همچنین از هفته آینده آموزش کاربران در شهر همدان آغاز می شود.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: همچنین برای هر شعبه در همدان به طور متوسط سه صندوق الکترونیکی پیش بینی شده تا با تراکم جمعیت در شعبد مواجهه نشویم که البته امکان اضافه کردن صندوق چهارم در شعب نیز وجود ندارد.

میرزایی ادامه داد: یک هزار و ۴۳۷ شعبه اخذ رای استان همدان مجهز به دستگاه احراز هویت هستند و علاوه بر احراز هویت شهروندان از رای با مدارک افراد فوتی، رای تکراری و رای دادن افراد زیر ۱۸ سال جلوگیری می کند، همچنین تعدادی دستگاه پشتیبان احراز هویت و صندوق الکترونیکی نیز به عنوان جایگزین در نظر گرفته شده تا در صورت لزوم در سریع ترین زمان جایگزین دستگاه‌ها شوند.

وی گفت: ۵۰ نفر از کارشناسان فناوری اطلاعات از فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها استان همدان در کلاس آموزش مربیان انتخابات الکترونیکی شرکت کرده و آموزش های لازم را کسب کرده اند و علاوه برآن برای کاربران و سر گروه‌ ها مانور انتخاباتی جهت برگزاری هر چه بهتر انتخابات برگزار میشود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: