به گزارش خبرنگار برنا و به نقل از روابط عمومی شرکت سیمان نهاوند، مرتضوی، نماینده مدیریت سیمان نهاوند در سیستم مدیریت انرژی با بیان مطلب فوق، اظهار کرد:  با توجه به اهمیت نقش انرژی در صنعت سیمان، از سال ۹۶ پروژه دریافت گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ را با همکاری شرکت OSP به عنوان مشاور و با محوریت واحد انرژی در شرکت سیمان نهاوند آغاز کرد.

وی افزود: با اجرای چند پروژه به عنوان فرصت‌های بهبود، کاهش مصرف انرژی را به صورت عملی در اولویت برنامه‌های شرکت قرار دادیم که نهایتا مجموعه سیمان نهاوند در مرحله اول ممیزی موفق به دریافت گواهی ایزو۵۰۰۰۱  مدیریت سیستم‌های انرژی از طرف شرکت «توف نورد» آلمان شد.

وی همچنین صحت اطلاعات ارائه‌شده به سرممیز، دقت محاسبات پروژه‌های بهبود و دست یافتن عملی به نرخ‌های کاهش انرژی تعیین شده در پروژه‌های اجرا شده در ۲۸ فروردین ۹۷ را از دلایل کسب این موفقیت برشمرد.

امروزه یکی از نیازهای مهم صنایع و جوامع انسانی در اکثر کشورها موضوع مدیریت انرژی است؛ آلودگی‌های زیست‌محیطی، هزینه بالای سوخت و بحران‌های انرژی و مفهوم توسعه پایدار که هدف تمام ‌جوامع است دلایل اصلی توجه به بحث انرژی و سیستم مدیریت انرژی (ایزو ۵۰۰۰۱) به شمار می‌رود. این مدرک مبتنی بر عناصر کلی است که در تمام استاندارد‌های سیستم مدیریت ایزو به چشم می‌خورد و سطح بالایی از تطابق دستگاه‌ها با استاندارد ایزو ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت) و ایزو ۱۴۰۰۱ ( مدیریت زیست‌محیطی) را تضمین می‌کند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: