به گزارش خبرنگار برنا از همدان، علیرضا مختارپور در ارتباط زنده و تصویری با آیین اختتامیه نخستین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان «دوست من کتاب» که در استانداری همدان برگزار شد،  افزود: یکی از ویژگی های شاخص این جشنواره حضور چشمگیر بانوان و دختران است که بخش عمده ای از برترین ها را به خود اختصاص دادند.

وی اظهار داشت: همانطور که دختران پله‌های ترقی و رشد را طی می‌کنند می توانند نقش آفرینی در حوزه ادبیات و قلم را نیز بر عهده بگیرند. 

وی شرکت افراد از ۱۹ استان کشور و همراهی اساتیدی همچون مصطفی رحماندوست، محمدرضا یوسفی، محمد پوروهاب، بیوک ملکی، کمال شفیعی را موجب اعتبار این جشنواره و دلگرمی همه اهالی ادبیات کودک و نوجوان عنوان کرد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، موضوع این جشنواره با محوریت کتاب و مطالعه را مقدس و ارزشمند دانست و از حمایت، پشتیبانی، هماهنگی و همدلی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان همدان به ویژه استاندار برای میزبانی و برگزاری این جشنواره تقدیر کرد.

مختارپور با اشاره به اینکه خاستگاه این جشنواره نهاد کتابخانه‌های عمومی است، گفت: کتابخانه‌های عمومی در واقع مرکز مطالعه، نور و دانش‌بخشی هستند اما در کشور ما در تبلیغات و برنامه‌های مستقیم و غیر مستقیم به این مسأله مهم کم توجهی شده است.

دبیر جشنواره ملی شعر و داستان "دوست من کتاب" نیز در این آیین گفت: نخستین ملی جشنواره ملی شعر و داستان «دوست من کتاب»  در سال گذشته و به ابتکار محفل ادبی هگمتانه و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان سال  برگزار شد.

مسعود طاهری‌عضد، افزود: ۲ هزار و ۹۱۱ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که با نظر داوران ۷۹۴ اثر به مرحله نهایی راه یافت و در نهایت ۲۴ اثر به عنوان برترین های جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

وی تصریح کرد: استقبال چشمگیر شاعران و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان از این جشنواره نشان می دهد که همدان می‌تواند محل تشکیل دبیرخانه دائمی این رویداد باشد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: