به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حمید سیفی در نخستین روز از هفته ازدواج، اظهار کرد: امسال در هفته ازدواج 36 عنوان برنامه فرهنگی در استان همدان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد مسکن ملی جوانان در استان همدان به‌عنوان نخستین استان کشور با حمایت و همراهی استاندار محترم و مدیرکل راه و شهرسازی و پیگیری‌های اداره کل ورزش و جوانان کلید خورده که در حال حاضر همکاران ما در معاونت جوانان همدان و شهرستان‌ها در حال ثبت‌نام جوانان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه وظیفه ما کمک‌کردن به جوانان در حوزه‌های مشاوره‌ای ازدواج است، گفت: در حال حاضر 5 مرکز مشاوره ازدواج در شهرستان‌های استان فعالیت دارند که 3 مرکز در شهر همدان هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 3 میلیارد و 400 میلیون تومان وام ازدواج از طریق بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت شده است، گفت: در حال حاضر 7 هزار 800 متقاضی در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج هستند.

سیفی با تأکید بر اینکه جوانان مسئولیت‌پذیر در سنین 19 تا 24 سال در جامعه موفق‌تر عمل کرده‌اند، گفت: جوانان ما باید به دنبال محیا کردن شرایط باشند و از ابتدا به دنبال فراهم بودن همه امکانات رفاهی همچون خانه و خودرو شخصی نباشند چراکه معنا و مفهوم زندگی تلاش برای تعالی و کامل شدن است.

وی با بیان اینکه در شرایط موجود اقتصادی نباید به خود و خانواده‌ها فشار مضاعف وارد کنیم، گفت: اگر جوانان ما انگیزه برای ازدواج و استقلال داشته باشند قطعاً خداوند یاری گر خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، تصریح کرد: امروز در ایامی هستیم که اگر خوب مدیریت شود بهترین فرصت برای ازدواج است چراکه بسیاری از موانعی همچون هزینه تالار، پذیرایی و غیره به‌واسطه کرونا حذف شده است و باعث تغییر سبک زندگی و برخی نگرش‌ها شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌عنوان یک خدمتگزار برای بهبود وضعیت جوانان در حوزه ازدواج، اشتغال و مسکن تلاش می‌کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: