به گزارش خبرنگار برنا از همدان، مصطفی آزادبخت در جلسه برنامه ریزی آیین ویژه بزرگداشت شهید شاخص استان همدان، افزود: سردار شهید «علیرضا حاج بابایی» به عنوان شهید شاخص استان همدان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شده اند که برهمین اساس آیین ویژه بزرگداشت این شهید بزرگوار با هدف پاسداشت و احیای خون شهدا برگزار می شود.

وی با اشاربه تشکیل ۲۰ کمیته تخصصی در ستاد استانی کنگره شهدای استان همدان، اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از باارزش ترین و غنی‌ترین دوره های تاریخی انقلاب اسلامی است که به عنوان نماد و الگوی حماسه‌آفرینی، رشادت و ارزش‌های انسانی برای نسل های آینده این سرزمین به یادگار مانده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: تجلیل از خانواده شهیدای شاخص و رونمایی از کتاب شهدای شاخص استان همدان از جمله ویژه برنامه های آیین بزرگداشت شهید شاخص استان است که با حضور جمعی از مسئولان، فرماندهان نظامی و انتظامی، گروه های مختلف مردمی، خانواده معظم شهدا و همرزمان شهید برگزار خواهد شد.

آزادبخت با اشاره به اینکه انتخاب شهید شاخص سال استان اقدامی فرهنگی و موثر در راستای پاسداشت خون شهدا و ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت است، افزود: در همین رابطه کتاب «حاج جلال» با موضوع زندگی شهید «علیرضا حاج بابایی» نیز در آیین گرامیداشت شهید شاخص استان همدان معرفی و عرضه خواهد شد.

به گفته وی، گرامیداشت سالروز حضور حماسی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در همدان، گرامیداشت یاد شهدای عملیات رمضان و بمباران ورزشگاه قدس از دیگر برنامه های آیین بزرگداشت شهید شاخص استان همدان است.

وی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به منظور الگوگیری نسل جوان جامعه از دلاور مردی و پایداری شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان را از جمله مهم ترین دستاوردهای معرفی شهدای شاخص استان و گرامیداشت یاد و خاطره آنها عنوان کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: