به گزارش برنا؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با شناسایی ۲۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۱۹ هزار و ۲۲ و بیماران سرپایی مثبت به ۴۷ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

دکتر محمد طاهری افزود: همچنین  با فوت پنج بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۳۰۰ مورد رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۲ مورد بود که ۷۲ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

وی گفت: ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۲۰ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۸۵۳ ، بهار یک هزار و هفت ، تویسرکان یک هزار و ۴۵ ، رزن ۷۹۷، درگزین ۲۹۴، فامنین ۳۲۳ و کبودراهنگ یک هزار و ۶۴ نفر است.

دکتر طاهری افزود: همچنین تاکنون سه هزار و ۵۰۳ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۳۷۷ نفر در نهاوند و هفت هزار و ۳۰۹ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان سه شهرستان ملایر، نهاوند و کبودراهنگ در وضعیت قرمز، شهرستان های همدان، تویسرکان، اسدآباد، درگزین و رزن در وضعیت نارنجی و شهرستان های فامنین و بهار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: