به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سیامک دانشور در ستاد پیشگیری و کنترل مقابله با کرونا اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱ مرکز واکسیناسیون در نهاوند وجود دارد که ۶ مرکز آن در سطح روستا و پنج مرکز شهری هستند.

وی با بیان اینکه طبق سهمیه استانی روزانه باید ۹۰۰ دز واکسن در نهاوند تزریق شود گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام در مراکز، پیشنهاد راه‌اندازی دو مرکز دیگر داده شده که در صورت همکاری آموزش و پرورش و آموزشکده فنی و حرفه‌ای حاج حشمت شهبازی می‌توانیم میزان تزریق واکسن را روزانه به ۱۵۰۰ دز برسانیم.

مدیر شبکه بهداشت نهاوند افزود: با توجه به اینکه برای جلوگیری از ازدحام افراد در مراکز واکسیناسیون طرح نوبت بندی اجرا و برای افراد پیامک ارسال می‌شود اما برخی خارج از نوبت مراجعه می‌کنند که همین مساله باعث بروز مشکل می‌شود.

با بیان اینکه برای واکسیناسیون در مناطق روستایی نیز ۶ مرکز ایجاد شده است گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام و تسریع در کار، تزریق واکسن در مناطق مرکزی روستایی صورت می‌گیرد اما برخی بدون در نظر گرفتن این مساله به مراکز شهری مراجعه و باعث شلوغی این مراکز می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهرستان نهاوند در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد افزود: با وجود شرایط کنونی، در حال حاضر میزان ورودی و خروجی‌ها در بیمارستان آیت اله علیمرادیان تقریبا مساوی است که امیدواریم بتوانیم موج جدید را بشکنیم و به شرایط عادی برسیم.

دانشور با بیان اینکه چنانچه همکاری بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد گذر از این موج سریعتر اتفاق خواهد افتاد اضافه کرد: با توجه به  اینکه در این موج وضعیت بهتر است در صورت همدلی مردم و همکاری مسوولان عبور از آن راحت تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه «طرح حاج قاسم سلیمانی» و بازرسی‌ از مراکز شهر و روستا ادامه دارد گفت: در شرایط جدید اجرای این طرح با قوت و شدت بیشتری ادامه می‌یابد و بازرسی از مناطق مختلف سطح شهر تشدید می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: با شروع طرح واکسیناسیون کرونا روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دز واکسن کرونا در نهاوند برای گروه‌های سنی واجد شرایط تزریق شده است.

فرماندار نهاوند نیز گفت: مردم با رعایت نکات بهداشتی و به حداقل رساندن ترددهای درون‌شهری و برون‌شهری می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به قطع زنجیره انتقال کمک کنند.

مراد ناصری افزود: برای جلوگیری از شیوع کرونا سراب‌ها و اماکن گردشگری نهاوند همچنان تعطیل شوند اما با توجه به اینکه تعطیلی بازار و محدودیت های ترافیکی اعمال نمی‌شود لذا باید نظارت و کنترل بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی در خصوص مراکز گردشگری گفت: با توجه به اینکه ورودی سراب‌ها بسته است برخی خودروهایشان را در ورودی پارک کرده و خود به داخل سراب می‌روند که باید پارک هرگونه خودرو با پلاک بومی و غیر بومی در حاشیه جاده‌ها، اماکن گردشگری و تفرجگاه‌ها مشمول جریمه شود.

فرماندار نهاوند با تاکید بر نظارت و بازرسی بر اصناف و مراکز تجمع افراد گفت: لازم است کمیته‌های مختلفی تشکیل و به صورت گشت‌های مشترک روزانه از ادارات، بانک‌ها، سالن‌های ورزشی، نانوایی‌ها و مراکز عمومی و فعال سطح شهر بازدید کنند.

وی تأکید کرد: هر کس در زمینه سلامت جامعه و مردم کوتاهی کند و نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوت باشد از طریق مراجع قانونی با آنها برخورد می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: