به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد طاهری با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان همدان، گفت: با فوت پنج بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به سه هزار و ۲۴ مورد رسید.

وی افزود: همچنین با شناسایی ۱۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، مجموع بیماران بستری مثبت در استان به ۳۰ هزار و ۱۳ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۵ هزار و ۶۳۰ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷۳ نفر بود که ۶۵ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

info corona new0809

طاهری افزود: ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان همدان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۴۲ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری (از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۵۷۲ و بهار یک هزار و ۵۰۵، تویسرکان یک هزار و ۵۱۸، رزن یک هزار و ۱۹۷، درگزین ۴۰۰، فامنین ۴۰۱ و کبودراهنگ یک هزار و ۴۷۳ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۶۱۵ نفر در ملایر، چهار هزار و چهار نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۶۸۲ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

به گزارش برنا، از ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان، پنج شهرستان «اسدآباد، فامنین، بهار، کبودرآهنگ و ملایر» در وضعیت زرد و شهرستان های «همدان، رزن، درگزین، نهاوند و تویسرکان» نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

 

خبرنگار: حسین بحیرایی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: