به گزارش خبرنگار برنا از همدان، در پیام علیرضا قاسمی فرزاد آمده است: از همین رو است که امروز شاهد نهادی بالنده به عنوان کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور و به تبع آن استان همدان هستیم که خدمات بی‌شماری را در حوزه کتاب و کتابخوانی به مردم عرضه می‌کند. 

در این پیام آمده است: پرودگار در نخستین پیامش به خاتم انبیا، حضرت محمد مصطفی(ص) او را دعوت به خواندن کرد و سخن خود را به کتاب سپرد تا در اختیار بندگانش در راه رسیدن به سعادت و کمال قرار دهد، به همین دلیل است که کتاب نفس قدسی به همراه دارد که همواره یار و یاور بی منت و چشم داشت آدمی است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: اگرچه هر روز را باید به گرامی‌داشت کتاب پرداخت اما چه روزی برتر از بزرگداشت، علامه عالی مقام، حضرت آیت‌الله سیدمحمدحسین طباطبایی، که در عمر گرانقدر خودشان لحظه‌ای از خواندن و آموختن باز نماندند و بهترین الگو برای همه ما هستند تا مطالعه و کتابخوانی را ارج نهاده و آن را در رأس زندگی خود قرار دهیم. 

استاندار همدان در این پیام افزوده است: طبق فرموده مقام معظم رهبری «امروز کتابخوانی و علم ‌آموزی، نه تنها یک وظیفه ملی، که یک واجب دینی است و توقع من از همه‌ مردم این است که کتاب و کتابخوانی را جدی بگیرند».

وی تصریح کرد: بدون تردید انس با کتاب از دوران طفولیت می‌تواند انسان‌ها را موجودی اجتماعی‌تر و همراه و همگام با رشد و توسعه تربیت کند.

قاسمی فرزاد فرا رسیدن ۲۴ آبان ماه بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به اهالی اندیشه و قلم، نویسندگان و خوانندگان کتاب و البته کتابداران ساعی و کوشا در مجموعه های مختلف در استان همدان تبریک گفت و آن را فرصتی برای یادآوری اهمیت کتاب در زندگی افراد و رشد جامعه دانست.

بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌ و چهارم آبان‌ تا یکم آذر ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: