به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به دومین نامه‌ای که برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن نوشتیم، دستور داد ظرف یک ماه زمین مناسب برای این منظور تعیین و تحویل شود.

وی گفت: با توجه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور و پیرو نامه ۱۵ آبان که منتج به بازگشایی سامانه ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در همدان شد، برای تسریع در آغاز عملیات این طرح، در دومین نامه، درخواست تسریع در تخصیص زمین برای این طرح از وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت.

نماینده مردم‌ همدان و فامنین در مجلس با تاکید بر اینکه این طرح محرک رونق فعالیت سایر بخش‌های اقتصادی و تولیدی است افزود: طرح مسکن ملی نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار دارد و به صورت مستقیم و غیرمستقیم در تحقق سیاست‌های کلان اقتصادی دولت موثر خواهد بود.

وی گفت: به منظور شروع عملیات اجرایی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن، با هدفگذاری احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در همدان باید طرح جامع شهر همدان با کمک نهادهای ذیربط در کوتاه‌ترین زمان بررسی، رفع اشکال و تصویب شود.

حاجی‌بابایی افزود: برای شروع عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن، باید زمین مناسب با در نظر گرفتن امکانات خدمات شهری  تعیین و تحویل شود.

وی تاکید کرد: در این نامه درخواست شده تمام موانع موجود در کاهش سرعت شروع عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در همدان  شناسایی و رفع شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و یکی از بزرگترین ابعاد معنوی تلاش برای محرومیت‌زدایی در سکونتگاه‌های غیررسمی، حاشیه شهر و روستاهاست افزود: باید مردم بدون دغدغه از امکانات شهری استفاده کنند و ساماندهی این مناطق با ارائه تمام خدمات شهری تسریع شود.

وی از دعوت وزیر راه و شهرسازی برای حضور در همدان خبر داد و گفت: هدف از دعوت  نظارت میدانی و مساعدت و تسریع در اجرای برنامه‌های زیرساختی کلانشهر همدان است که می‌تواند بیشتر مشکلات مردم را حل کند.

حاجی‌بابایی با اشاره به دستور سریع وزیر راه گفت: به معاون شهرسازی وزارتخانه و مدیرکل راه شهرسازی همدان نامه ارجاع شده و دستور صریح وزیر مبنی بر تعیین و تحویل زمین مناسب ظرف یک ماه صادر شده است.

وی در پایان افزود: در دستور وزیر آمده که نظر به اهمیت طرح نهضت ملی مسکن هیچ تاخیر و کوتاهی را در این زمینه از هیچ کس پذیرفتنی نیست.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: