به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سرهنگ رضا عزیزی با اعلام این خبر اظهار کرد: روز گذشته انحراف به چپ کامیون شماره انتظامی آذربایجان غربی به علت بی توجهی به جلو سبب برخورد رخ به رخ با وانت شده و این حادثه دلخراش را به جا گذاشت.

وی اضافه کرد: به دنبال بازگشایی مسیر «غارعلیصدر» و افزایش تردد خودروهای آذربایجان غربی از راه های حوزه استحفاظی همدان به مرکز کشور شمار سوانح این استان افزایش داشت چرا که اغلب، قوانین را رعایت نمی کنند.

رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: همچنین در سانحه دیگری که در کیلومتر یک جاده صالح آباد به سمت سنندج رخ داد سواری با سرعت بالا ابتدا با پژو برخورد و سبب واژگونی و مرگ سرنشین این وسیله نقلیه شده سپس با خودروی دیگری برخورد کرد.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: عمده عامل بروز سوانح جاده ای در استان همدان بی توجهی به جلو ناشی از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، صحبت با تلفن همراه و تنظیم سیستم صوتی در حین رانندگی است.

مه غلیظ شعاع دید رانندگان در همدان را به ۲۰ متر کاهش داد

وی گفت: هم اینک شاهد مه غلیظ در همه جاده های برون شهری این استان بوده به گونه ای که شعاع دید رانندگان را به ۲۰ متر کاهش داده است.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: مه گرفتگی در پل های روگذر و زیرگذرها به علت وجود آب تبدیل به یخ زدگی سطح جاده نیز شده است.

سرهنگ عزیزی بیان کرد: همچنین در جاده های همجوار نیروگاه و گردنه ها به علت بالا بودن میزان رطوب غلظت مه گرفتگی نیز بیشتر است.

وی از رانندگان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و گفت: رانندگان در صورت ضرورت سفر پیش از حرکت سالم بودن برف پاک کن، شیشه شور، آج لاستیک ها و سیستم گرمایشی خودرو را کنترل کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: