به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با کارکنان و جمعی از دیران سازمان های مردم نهاد جوانان، روسا و نواب رئیس هیات های ورزشی دیدار کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در ابتدای این دیدار گفت: اظهار داشت: امروزه نخبه های همدان در توسعه همه جانبه و اهداف تعالی استان کمک شایانی داشته اند و این استان از ظرفیت های بالقوه ای در حوزه جوانان برخوردار است.

وی نقش سمن ها به عنوان سازمان های مردم نهاد که منبع عظیم از جوانان نخبه و مستعد است را در توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور و استان همدان را مهم ارزیابی کرد و گفت: استفاده از ظرفیت سمن های موجود در هر شهرستان برای خدمت به جوانان فرصت مناسبی است و ما به دنبال واگذاری امور به جوانان و سازمان های مردم نهاد جوانان هستیم.

محسن جهانشیر با تاکید بر مسئولیت مهم مسئولان اجرایی برای رسیدگی به امور جوانان گفت: اکنون زمان عمل است و مسئولان برای رفع آنها باید همکاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه همدان در این دیدار افزود: خوشحال و خرسندم در این روزها پربرکت شعبان نخستین حضورم در ادارات استان با حضور در بین جامعه ورزش و جوانان آغاز می شود.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: با ظهور امام زمان (عج) یک حکومت جهانی شکل می‌گیرد و لازمه تشکیل حکومت جهانی فراهم کردن مقدمات است و جوانان مهمترین نقش را در زمان ظهور و یاری امام زمان( عج) دارند.

وی اذعان کرد: در سیره پیامبر و اهل بیت (ع) جوانان نقش مهمی داشته اند و نخستین کسانی که به پیامبر اکرم (ص) گرویدند، جوانان بودند و پس از وفات آن حضرت نیز امام علی (ع) که در آن زمان یک جوان 33 ساله بودند را به عنوان جانشین خود و رهبر مسلمین معرفی نمود.

آیت الله شعبانی به نقش جوانان در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش برجسته و تعیین کننده ای داشتند و با طلایه داری در جبهه ها و تقدیم هزاران شهید و هزاران جانباز و آزاده در طول دوران جنگ تحمیلی دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی به خوبی ادا نمودند.

وی در ادامه به نقش مهم جوانان در گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: بیانیه امام خامنه ای در مورد « گام دوم انقلاب» راهگشای مسیر آینده انقلاب خواهد بود و جوانان در تحقق گام دوم انقلاب نقش مهمی ایفا می کنند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه همدان جوانان نخبه ای دارد، خاطرنشان کرد: جوانان ولایتمدار همدان مسیر حق را با امیدواری، شجاعت، شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، بصیرت و دشمن شناسی دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید جوان گرایی از شعار به عمل تبدیل شود، تصریح کرد: مدیریت های بسته باید باز شود و باید عرصه های مدیریتی استان در چند سال آینده به جوانان واگذار شود.

امام جمعه همدان گفت : امروز برای پیشرفت کشور باید به جوانان اعتماد کرد و به آنها فرصت داد همانطور که امام راحل در ابتدای انقلاب به آنان فرصت داد.

وی تصریح کرد:: هر زمان به جوانان اعتماد کرده ایم ثمره آن را نیز دیده ایم و امروز با همت و تلاش جوانان کشورمان، ایران رتبه اول تولید علم در منطقه و رتبه 16 تولید علم در جهان را داراست.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان در پایان با اشاره به نقش ورزش در جامعه اظهار کرد: ورزش یک حوزه بسیار گسترده است و نقش بسیار مهمی را در سلامت جامعه به خصوص در قشر جوانان دارد .

وی گفت: آسیب‌های بسیاری جوانان را در جامعه تهدید می‌کند که ورزش به‌عنوان ابزاری مهم جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌شمار می‌آید.

گفتنی است در پایان این دیدار حاضرین نماز ظهر و عصر را به امامت آیت ا... شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان اقامه کردند.