به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان عصر امروز در پیاده راه بوعلی سینا با حضور هزاران کودک همدانی و صدها عروسک رنگارنگ کارش را آغاز کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان در مراسم افتتاحیه جشواره کودک و نوجوان همدان گفت: بیست و ششمین جشواره کودک و نوجوان در استان همدان در حال فعالیت می باشد. 

وی افزود: بیستمین دوره ای است که همدان میزبان این جشواره می باشد.

وی خاطر نشان کرد: 303اثر از ایران و کشورهای خارجی به این جشواره فرستاده شده که از این تعداد 53اثر از 13استان کشور و 9 اثر از دیگر کشورها پذیرفته شده است.

احسانی گفت: در این جشواره400مهمان داخلی و50مهمان خارجی داریم، همچنین دراین جشواره کارگاه های خارجی و ورکشاپ برگزار می شود.

وی با تاکید براین که سیاست این جشواره حضور تمام اقشار جامعه می باشد؛ افزود: سالن های شهر همدان در سراسر شهرستان و در مناطق محروم و حاشیه شهر ومراکز بهزیستی اجرا نمایش خواهند داشت .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در این یک هفته که جشواره در همدان برگزار می شود هر روز  50 گروه نمایشی اجرا نمایش خواهند داشت.

وی درخاتمه افزود: در صدد آن هستیم که با اجرای این جشواره ها شادی ونشاط را برای مردم همدام به ارمغان بیاوریم.

هفت گروه هنری و عروسکی همراه با موسیقی‌های شاد آمدن جشنواره تئاتر را خوش آمد گفتند.

عمو مهربان، خاله رویا و عمو حمید مجری‌های برنامه کودک صدا و سیما هم به شور و هیاهوی جشنواره افزودند و لذت این شادمانه را به کام کودکان چند برابر کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: