به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

برنده هفته: بایرن مونیخ

در حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هشتم بوندس لیگای آلمان، تیم دورتموند در ورزشگاه خالی از تماشاگر وست‌فالن میزبان بایرن مونیخ بود و در نهایت با یک گل شکست خورد. تک گل این مسابقه را جاشوا کیمیش در دقیقه 43 با ضربه‌ای چیپ از پشت محوطه جریمه و به زیبایی به ثمر رساند. شاگردان فلیک با فتح درکلاسیکر 64 امتیازی شدند و اختلاف خود را در صدر با دورتموند رده دومی به 7 امتیازی افزایش دادند تا باواریایی ها یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر شوند.

شخصیت هفته: سیدمحمد موسوی

سیدمحمد موسوی، بازیکن سرعتی‌زن تیم ملی والیبال، با عقد قراردادی یک ساله به سایپا پیوست. موسوی فصل پیش در تیم اولشتاین لهستان حضور داشت. هدایت سایپا برعهده مصطفی کارخانه است. نارنجی پوشان با جذب موسوی یکی از مدعیان جدی قهرمانی در فصل جدید مسابقات خواهند بود. با اعلام سازمان لیگ والیبال رقابت‌های لیگ برتر شهریور ماه سال جاری شروع به کار خواهد کرد.

نقد هفته: تیم‌های معترض فوتبال به برگزاری رقابت‌های لیگ برتر

چهار باشگاه لیگ برتری که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، در اقدامی مشترک با امضای نامه‌ای خطاب به وزیر ورزش و جوانان، خواستار دستور وی برای جلوگیری از شروع مجدد رقابت‌های لیگ برتر نوزدهم شدند. این درحالی است که همواره مالکان خصوصی در رسانه‌ها از دخالت وزارت ورزش و جوانان در فوتبال گلایه داشتند اما حالا صرفا برای تحمیل خواسته خود، خواستار ورود علنی وزیر ورزش و جوانان به تصمیم فدراسیون  فوتبال در جهت برگزاری رقابت‌های لیگ برتر شدند.

بازنده هفته: بازیکنان فوتبال

پانزدهم اسفندماه سال 98 بود که ستاد مقابله با کرونا در ورزش با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی تمام اماکن و باشگاه‌های ورزشی و مسابقات و لیگ‌های مختلف و تمرینات ورزشی باشگاه‌ها در سراسر کشور تا پایان فروردین خبر داد. بعد از آن هم وضعیت قرمز تبدیل به وضعیت سفید نشده بود که مجوز برگزاری مسابقات ورزشی داده شود اما بعد از مدتی فدراسیون فوتبال خبر از شروع لیگ برتر در تاریخ 22 خردادماه داد. قرار شد باشگاه‌ها با گرفتن تست از بازیکنان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به لیگ برگردند اما نتایج تست‌های کرونای فوتبالیست‌های لیگ برتری نگران کننده از آب درآمد. افرادی که خودشان هم از بیماری‌شان از اطلاعی نداشتند و مشخص نبود اگر بحث برگزاری دوباره لیگ مطرح نمی‌شد، این افراد چطور قرار بود از بیماری خود باخبر شوند و احتمالا ندانسته ویروس را به اطرافیان خود هم منتقل می‌کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: