به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فاطمه درخشانی، نایب رییس بانوان فدراسیون کشتی درباره زمان شروع اردوهای تیم‌ملی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: در حال حاضر ما تقویم مسابقات داخلی، انتخابی تیم‌ملی آلیش و سایر برنامه‌های مربوط به بخش بانوان را به صورت تقریبی آماده و به فدراسیون تحویل دادیم و اگر از شرایط به زودی به رول عادی خود برگردد مسابقات و اردوها را به نوبت از تیرماه  از سر خواهیم گرفت. اما برای بخش رقابت‌های خارجی و یا اردوهای مشترک باید منتظر اعلام تقویم اتحادیه جهانی کشتی باشیم که هنوز هیچ تاریخ و یا خبری به ما ابلاغ نشده است.

او اضافه کرد: علاوه بر این ما برای امسال قصد داشتیم هم در بخش آلیش و هم در بخش کلاسیک لیگ را به صورت منظم برگزار کنیم که شیوع کرونا ویروس همه برنامه‌‌ها را کنسل کرد. الان هم دیگر نزدیک سه ماه از سال سپری شد و برای نیمه دوم هم تا اتحادیه جهانی برنامه خود را اعلام نکند نمی‌توان برنامه‌ریزی دقیقی را ارائه کرد. البته تصمیم داریم اگر شرایط مهیا باشد برای بخش کلاسیک از مربی و مدرس خارجی استفاده کنیم.

درخشانی در پایان در مورد نتیجه پیگیری‌های فدراسیون در خصوص مثبت شدت تست دوپینگ رقبای ملی‌پوشان ایران گفت:  در رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا در سال ۲۰۱۷ تست دوپینگ رقبای کشتی گیران ما مثبت اعلام شده است. این خبر هم در سال ۲۰۱۸ تایید شده اما هنوز اتحادیه جهانی هیچ تغییری در رنک و رتبه ورزشکاران لحاظ نکرده است. ما پیگیر این مسئله هستیم و مکاتباتی را هم انجام دادیم اما چون به دلیل کرونا اکثر فدراسیون‌های خارجی و نهادهای مربوطه تعطیل هستند هنوز به سرانجام نرسیده است.

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: